2021 Altın Küre Ödülleri adayları belli oldu

2.469 Gösterim
3 Şubat 2021 17:30
2021 Altın Küre Ödülleri adayları belli oldu

Bu yıl 78. kez düzenlenecek olan Altın Küre Ödülleri'nde adaylar belli oldu. 


2021 Altın Küre Ödülleri'nde adaylar netleşti. Sinema kısmında David Fincher imzalı Mank, altı adaylıkla dikkat çekerken, televizyon kısmında ise The Crown altı adaylıkla en çok adaylığa layık görülen dizi oldu. Adaylıkların tamamına aşağıdan erişebilirsiniz.

Sinema

En İyi Film (Drama)

 

The Father

Mank

Nomadland

Promising Young Woman

The Trial of the Chicago 7

 

 

En İyi Film (Komedi/Müzikal)

 

Borat Subsquent Moviefilm

Hamilton

Music

Palm Springs

The Prom

 

 

En İyi Yönetmen

 

Emerald Fennell (Promising Young Woman)

David Fincher (Mank)  

Regina King (One Night in Miami)

Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)  

Chloé Zhao (Nomadland) 

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

 

Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom)  

Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)  

Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)  

Frances McDormand (Nomadland)  

Carey Mulligan (Promising Young Woman) 

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)

 

Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)  

Kate Hudson (Music)

Michelle Pfeiffer (French Exit)  

Rosamund Pike (I Care a Lot)

Anya Taylor-Joy (Emma) 

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

 

Riz Ahmed (Sound of Metal)  

Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)  

Anthony Hopkins (The Father)  

Gary Oldman (Mank)  

Tahar Rahim (The Mauritanian)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)

 

Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)  

James Corden (The Prom)

Lin-Manuel Miranda (Hamilton)  

Dev Patel (The Personal History of David Copperfield)  

Andy Samberg (Palm Springs)

 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

 

Glenn Close (Hillbilly Elegy)  

Olivia Colman (The Father)  

Jodie Foster (The Mauritanian)

Amanda Seyfried (Mank)  

Helena Zengel (News of the World)

 

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

 

Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)  

Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)  

Jared Leto (The Little Things)

Bill Murray (On the Rocks)  

Leslie Odom, Jr. (One Night in Miami) 

 

 

En İyi Senaryo

 

Promising Young Woman 

Mank

The Trial of the Chicago 7

The Father

Nomadland 

 

 

En İyi Özgün Müzik

 

Alexandre Desplat (The Midnight Sky)

Ludwig Göransson (Tenet)

James Newton Howard (News of the World) 

Trent Reznor, Atticus Ross (Mank)

Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste (Soul)

 

 

En İyi Animasyon Film

 

The Croods: A New Age

Onward

Over the Moon

Soul

Wolfwalkers

 

 

Yabancı Dilde En İyi Film

 

Another Round  

La Llorona

The Life Ahead

Minari

Two of Us

 

 

En İyi Özgün Şarkı

 

Fight for You (Judas and the Black Messiah)

Hear My Voice (The Trial of the Chicago 7)

Io Si (Seen) (The Life Ahead)

Speak Now (One Night in Miami)

Tigress & Tweed (The United States vs. Billie Holliday)

 

Televizyon

En İyi Dizi (Drama)  

 

The Crown

The Mandalorian

Ozark

Lovecraft Country

Ratched

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

 

Olivia Colman (The Crown)

Jodie Comer (Killing Eve)

Sarah Paulson (Ratched)

Emma Corrin (The Crown)

Laura Linney (Ozark)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)  

 

Jason Bateman (Ozark)

Josh O’Connor (The Crown)

Bob Odenkirk (Better Call Saul)

Matthew Rhys (Perry Mason)

Al Pacino (Hunters)

 

 

En İyi Dizi (Komedi-Müzikal)

 

Emily in Paris

Ted Lasso

The Flight Attendant

Schitt’s Creek

The Great

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi-Müzikal)

 

Lily Collins (Emily in Paris)

Kaley Cuoco (The Flight Attendant)

Elle Fanning (The Great)

Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)

Jane Levy (Zoey’s Extraordinary Playlist)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi-Müzikal)

 

Don Cheadle (Black Monday)

Nicholas Hoult (The Great)

Eugene Levy (Schitt’s Creek)

Jason Sudeikis (Ted Lasso)

Ramy Youssef (Ramy)

 

 

En İyi Mini Dizi/TV Filmi

 

Normal People

The Queen’s Gambit

The Undoing

Small Axe

Unorthodox

 

 

En İyi Kadın Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

 

Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)

Shira Haas (Unorthodox)

Nicole Kidman (The Undoing)

Cate Blanchett (Mrs. America)

Daisy Edgar-Jones (Normal People)

 

 

En İyi Erkek Oyuncu (Mini Dizi/TV Filmi)

 

Bryan Cranston (Your Honor)

Jeff Daniels (The Comey Rule)

Ethan Hawke (The Good Lord Bird)

Hugh Grant (The Undoing)

Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)

 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dizi, Mini Dizi, TV Filmi)

 

Gillian Anderson (The Crown)

Helene Bonham Carter (The Crown)

Julia Garner (Ozark)

Annie Murphy (Schitt’s Creek)

Cynthia Nixon (Ratched)

 

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dizi, Mini Dizi, TV Filmi)

 

John Boyega (Small Axe)

Brendan Gleeson (The Comey Rule)

Dan Levy (Schitt’s Creek)

Jim Parsons (Hollywood)

Donald Sutherland (The Undoing)