2018 Altın Küre Ödülleri adayları belli oldu

3.965 Gösterim
11 Aralık 2017 17:05
2018 Altın Küre Ödülleri adayları belli oldu

Bu yıl 75.'sü düzenlenecek olan Altın Küre Ödülleri'nde adaylar belli oldu.


Sinema ve televizyon alanında o senenin en iyilerini ödüllendiren organizasyonda The Shape of Water, Call Me by Your Name, Lady Bird ve I, Tonya gibi bu yılın ses getiren yapımlarından büyük bir çoğunluğu adaylıklarda yerini buldu. Ridley Scott'ın yeni filmi All the Money in the World de Christopher Plummer ile yeniden çekimlerini söz verdiği tarihte tamamlayarak ödül sezonuna yetişti ve birkaç dalda adaylığın sahibi oldu.

2018 Altın Küre Ödülleri Adayları:

 

En İyi Film (Drama)

Call Me by Your Name

Dunkirk

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Film (Komedi/Müzikal)

The Disaster Artist

Get Out

The Greatest Showman

I, Tonya

Lady Bird

 

En İyi Yönetmen

Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Christopher Nolan (Dunkirk)

Ridley Scott (All the Money in the World)

Steven Spielberg (The Post)

 

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Jessica Chastain (Molly’s Game)

Sally Hawkins (The Shape of Water)

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Meryl Streep (The Post)

Michelle Williams (All the Money in the World)

 

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)

Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)

Tom Hanks (The Post)

Gary Oldman (Darkest Hour)

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esquire)

 

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Judi Dench (Victoria & Abdul)

Helen Mirren (The Leisure Seeker)

Margot Robbie (I, Tonya)

Saoirse Ronan (Lady Bird)

Emma Stone (Battle of the Sexes)

 

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Steve Carell (Battle of the Sexes)

Ansel Elgort (Baby Driver)

James Franco (The Disaster Artist)

Hugh Jackman (The Greatest Showman)

Daniel Kaluuya (Get Out)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige (Mudbound)

Hong Chau (Downsizing)

Allison Janney (I, Tonya)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Octavia Spencer (The Shape of Water)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe (The Florida Project)

Armie Hammer (Call Me by Your Name)

Richard Jenkins (The Shape of Water)

Christopher Plummer (All the Money in the World)

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

 

En İyi Senaryo

Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor (The Shape of Water)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Liz Hannah ve Josh Singer (The Post)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Aaron Sorkin (Molly’s Game)

 

En İyi Özgün Müzik

Carter Burwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Alexandre Desplat (The Shape of Water)
Jonny Greenwood (Phantom Thread)
John Williams (The Post)
Hans Zimmer (Dunkirk)

 

En İyi Animasyon Film

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

 

Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square

 

En İyi Özgün Şarkı

Home (Ferdinand)

Mighty River (Mudbound)

Remember Me (Coco)

The Star (The Star)

This Is Me (The Greatest Showman)