2018 yılında seyirciyle buluşacak olan 10 süper kahraman filmi

8.339 Gösterim
6 Aralık 2017 17:30
2018 yılında seyirciyle buluşacak olan 10 süper kahraman filmi

Önümüzdeki yılın en merak edilen yapımlarından Avengers: Infinity War'un ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde nihayet yayınlandı. Marvel Sinematik Evreni'ndeki neredeyse tüm kahramanları bir araya getirecek olsa da, Infinity War'un yanı sıra 2018 yılı içerisinde birçok süper kahraman filmi daha seyirciyle buluşacak.


Marvel evreninde ilk kez Captain America 3: Civil War filmiyle seyirci karşısına çıkan Black Panther ilk solo filminde ülkesi Wakanda'yı düşmanlarına karşı savunacak. Yeni filmde de T'Challa yani Black Panther karakterine Chadwick Boseman hayat vermeye devam ederken filmin kadrosunda Martin FreemanLupita Nyong'o ve Forest Whitaker gibi isimler de yer alıyor. Marvel Sinematik Evreni'nin merakla beklenen filmlerinden biri olan Black Panther’in yönetmenliğini Creed filmiyle adından sıkça söz ettiren Ryan Coogler üstleniyor. Black Panther, 16 Şubat 2018 tarihinde vizyona girerek seyirciyle buluşacak.

Profesör X ile Magneto'nun maceraları 2018 yılında Dark Phoenix ile sürecekken X-Men evreni de genişlemeye devam ediyor. Charles Xavier'in genç mutantlar için kurduğu okulun ilk öğrencilerini konu edinecek olan The New Mutants, seyirciye seride daha önce karşımıza çıkmayan yeni mutantlarla tanıştıracak. Josh Boone’un yönetmen koltuğuna oturduğu filmin kadrosunda Game of Thrones'dan tanıdığımız Maisie WilliamsThe Witch ve Split ile yakın dönemin aranan genç oyuncularından birine dönüşen Anya Taylor-Joy, geçen yılın sükse yapan dizisi Stranger Things'in oyuncularından Charlie Heaton yer alıyor. Yeni Mutantlar, 13 Nisan 2018 tarihinden itibaren Türkiye'de seyirciyle buluşacak.

Yönetmenliğini, Captain America'dan tanıdığımız Anthony Russo ve Joe Russo'nun (Russo Kardeşler) üstlendiği Avengers: Infinity War, tüm Marvel Sinematik Evreni'nin bir araya gelerek korkunç titan Thanos'a karşı verdiği savaşı konu ediniyor. Marvel Comics'in Jack Kirby imzalı, aynı adla çizgi romanından uyarlanan filmin senaryosunu Christopher Markus ve Stephen McFeely kaleme alıyor. Benedict Cumberbatch'ten Chris Pratt'e, Robert Downey Jr.'dan Scarlett Johansson'a kadar tüm yıldızların toplandığı Avengers: Infinity War, 27 Nisan 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girerek seyirciyle buluşacak.

Deadpool'un devam filmi Deadpool 2 için yönetmen koltuğuna bu kez David Leitch otururken, Ryan Reynolds sevilen çizgi roman kahramanını yeniden canlandırıyor. Paul Wernick ve Rhett Reese'in kaleminden çıkan yeni filmin kadrosunda Morena BaccarinT.J. Miller gibi isimler yer alırken Josh Brolin serinin bu devam filminde Cable rolüyle karşımıza çıkacak. Sevilen karakterin devam filmi, 01 Haziran 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Incredibles 2, alelade bireyler olarak gözükmelerine rağmen her biri özel yeteneklere sahip olan ve bu yetenekleriyle dünyayı kötülüklerden korumaya çalışan ailenin yeni ferdi Jack-Jack'in, kendine has kabiliyetlerinin ortaya çıkmasından sonra gelişenleri konu ediniyor. İlk filmde olduğu gibi bu devam filmini de Brad Bird yazıp yönetiyor. Pixar’ın sevilen ailesinin maceralarının devam ettiği Incredibles 2, 15 Haziran 2018’de ülkemizde seyirciyle buluşacak.

Marvel Sinematik Evreni'nin belki de en mütevazı işi Ant-Man'in devamı niteliğindeki Ant-Man and the Wasp’in yönetmen koltuğunda Peyton Reed otururken filmin kadrosunda Evangeline Lilly, Michelle PfeifferPaul RuddMichael DouglasMichael PenaLaurence FishburneJudy Greer gibi isimler yer alıyor. Ant-Man and the Wasp, 06 Temmuz 2018 tarihinden itibaren seyirciyle buluşacak.

Zombieland'in yönetmenliği ve Gangster Squad gibi filmlerin yapımcılığından tanıdığımız Ruben Fleischer'ın yönetmen koltuğuna oturduğu Spiderman’ın spin-off’u olan Venom'un senaryosu Scott Rosenberg ve Jeff Pinker'ın kaleminden çıkarken Tom Hardy'nin hayat vereceği Venom daha şimdiden büyük ümit vadediyor. 05 Ekim 2018 tarihinde vizyona girecek olan filmin kadrosunda Michelle WilliamsRiz AhmedJenny Slate ve Reid Scott gibi isimler de yer alıyor.

Sophie Turner'ın canlandırdığı Jean Grey karakterinin hikâyesini genişletecek olan X-Men: Dark Phoenix’in yönetmen koltuğunda Simon Kinberg otururken kadrosunda mutant aleminin sevilen isimleri Michael Fassbender, James McAvoy ve Jennifer Lawrence yer alıyor. Fakat filmin hikâyesini göz önünde bulundurulduğunda genç mutantların daha ön planda olacağı gelen tahminler arasında. Kadroya yeni dahil olan isimlerin arasında birçok kez Oscar'a aday gösterilen başarılı oyuncu Jessica Chastain de var. X-Men: Dark Phoenix'in belirlenen vizyon tarihi ise 02 Kasım 2018.

14 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek olan, adı henüz belli olmayan animasyon Spider-Man filmi hakkında bilinenler hâlâ kısıtlı. Bob Persichetti ve Peter Ramsey’in yönetmenliğini üstleneceği filmde Shameik Moore’un Spider-Man’i seslendirmesi beklenirken, filmin kötü karakterinin sesini ise Liev Schreiber’den duyacağız. Çizgi roman tutkunlarını daha şimdiden büyük beklentilere sokan animasyon Spider-Man filmi Peter Parker’ın değil de Miles Morales’nin hikâyesini ekrana taşıyacak.

Jason Momoa’nın Aquaman yani gerçek adıyla Arthur Curry’ye hayat vermeye devam ettiği solo Aquaman filmi, kahramanın gelen tehditlere karşı yurdu Atlantis’i savunmak için girdiği amansız mücadeleyi konu ediniyor. Filmin hikâyesi Geoff Johns’un, senaryosu Will Beall’ın kaleminden çıkarken yönetmen koltuğunda SawThe Conjuring gibi korku filmlerinden tanıdığımız James Wan oturuyor. Hikâyenin konusu Justice League sonrasında yaşananlardan yola çıkarken başroldeki Jason Momoa’nın yanı sıra kadroda birçok ünlü isim yer alıyor. Amber HeardMera karakterine hayat vermeye devam ederken, Nicole Kidman bu solo filmde Aquaman’in annesi Queen Atlanna karakteriyle DC Sinematik Evreni’ne giriş yapıyor. Filmin kadrosunda Yahya Abdul-Mateen IIPatrick WilsonWillem Dafoe ve Temuera Morrison gibi isimler de dikkat çekiyor. Aquaman, 21 Aralık 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.