KALT ve Ayak İşleri ekibinden yepyeni skeç dizisi: Dünya Bu!

15.419 Gösterim
2 Şubat 2023 17:00
KALT ve Ayak İşleri ekibinden yepyeni skeç dizisi: Dünya Bu!

KALT ekibi ile Ayak İşleri'nin senaristlerinden Volkan Öge’nin birlikte yazdığı, Gibi'nin yönetmeni Ömer Sinir’in yönetmenliğini üstlendiği Dünya Bu'dan fragman yayınlandı. Birbirinden bağımsız skeçlerden oluşan sekiz bölümlük yapım, 8 Şubat'ta izleyiciyle buluşacak.


Senaryosunu KALT ekibinden Ozan Akyol ve Erman Çağlar ile Ayak İşleri’nin senaristlerinden Volkan Öge'nin kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Gibi'nin ilk iki sezonunda yönetmen koltuğunda oturan Ömer Sinir'in üstlendiği Dünya Bu'dan fragman yayınlandı. Avşar Film ile AC Film ortak yapımı olan dizi, 8 Şubat’ta GAİN’de izleyiciyle buluşacak.

 

Türkiye’deki yeni mizah anlayışının yıldız kadrosunu bir araya getiren Dünya Bu; sevgi, nefret, ihtiras, tutarsızlık, öfke, köfte, muhtar, ateş etmeli sahneler, gerekli gereksiz büyük hareketler, hukukun üstünlüğü, ıssız adamdaki ıssız adam ve daha nicesini içeren otuz iki farklı hikâyeyi tek bir dünyaya sığdırıyor. İsmini Gazapizm’in aynı isimli şarkısından alan dizi, annelerimizin hiç bilmediğimiz hayatları, seyyar satıcıların bağırırken aslında demeye çalıştıkları, gayya kuyusundan beter ürün yorumları, modaya biraz fazla meraklı olay yeri inceleme polisleri, ilginç gelenekleriyle karış karış Anadolu, kültürlü ve kadın ruhundan anlayan çamaşır makineleri ve bir diziden asla beklemeyeceğiniz daha nice absürtlüğü birlikte sunuyor.

 

Dünya Bu'nun zengin oyuncu kadrosunda Ali Erkazan, Berrak Tüzünataç, Bülent Şakrak, Caner Özyurtlu, Cemal Hünal, Çağdaş Onur Öztürk, Deniz Işın, Erdem Şenocak, Erman Çağlar, Ertan Saban, Güven Murat Akpınar, Murat Kılıç, Muttalip Müjdeci, Ozan Akyol, Sinan Bengier, Şebnem Bozoklu, Toygan Avanoğlu ve Volkan Öge gibi isimler yer alıyor. 

 

8 Şubat’tan itibaren GAİN’de izleyiciyle buluşacak olan Dünya Bu'nun fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.