Aralık ayında gösterime girecek, kaçırılmaması gereken 6 yabancı film

4.488 Gösterim
29 Kasım 2017 16:40
Aralık ayında gösterime girecek, kaçırılmaması gereken 6 yabancı film

Vizyon takviminde baskın olan yerli filmlerin bir kısmının üstün gişe performansları neticesiyle, henüz Kasım ayında yıllık seyirci rekoru kırıldı. Aralık ayı da gişe anlamında yerli filmlerin öncülüğünde geçecek olsa da, takvimde merakla beklenen birçok yabancı yapım da bulunuyor. Bu yoğun takvimden öneri mahiyetinde seçtiğim altı filme bir göz atalım.


13 Aralık 2017

Rian Johnson'ın yazıp yönettiği, Star Wars serisinin sekizinci bölümü olan The Last JediThe Force Awakens ile tanıştığımız Rey'in Luke Skywalker ile buluşmasının ertesinde olacakları konu ediniyor. Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Carrie Fisher'ı son kez Leia olarak izleyeceğimiz film, 13 Aralık 2017 tarihinden itibaren seyirciyle buluşacak.

15 Aralık 2017

2017 Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan, Sally Potter'ın yazıp yönettiği The Party, bir kutlama vesilesiyle bir araya gelen bir grup arkadaşın, zamanla trajediye dönüşen partisini konu ediniyor. Oyuncu kadrosunda Patricia ClarksonBruno Ganz,Cherry JonesEmily MortimerCillian MurphyKristin Scott ThomasTimothy Spall gibi usta isimlerin yer aldığı film, kutlama için toplanan bir grup insanın sırlarından, trajik fakat başarılı bir komedi çıkarıyor..

22 Aralık 2017

Carlos Saldanha'nın yönettiği Ferdinand, iyi kalpli bir boğa olan Ferdinand'ın, yakalanıp alıkonduktan sonra evine geri dönme çabasını anlatıyor. Munro Leaf'in hikâyesinden uyarlanan Ferdinand, naif öyküsüyle özellikle genç sinemaseverlerin ilgisini çekebilecek bir yapım.

29 Aralık 2017

Hugh Welchman ve Dorota Kobiela'nın yönettiği Loving Vincent, ünlü ressam Van Gogh'un hayatını, ressamın tablolarından esinlenerek hazırlanan bir estetikle gözler önüne seriyor. Film, özellikle büyük bir emek gerektiren işçiliğiyle öne çıkıyor.

Robin Campillo'nun yönettiği ve prömiyerini Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren Kalp Atışı Dakikada 120, 1990'ların başında AIDS'e karşı farkındalık yaratmaya çabalayan Act-Up Paris aktivist örgütünün hikâyesini anlatıyor.

Hugh Jackman, Rebecca Ferguson ve Michelle Williams gibi isimlerin yer aldığı Muhteşem Showman, P.T. Barnum'un hikâyesi ekseninde şov dünyasının yükselişini ele alıyor. Film özellikle müzikal hayranlarının ilgisini çekebilir.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.