Merakla beklenen Avengers: Infinity War'un birçok ölüm ve vedaya sahne olacağı kesinleşti

8.608 Gösterim
9 Mart 2018 12:03
Merakla beklenen Avengers: Infinity War'un birçok ölüm ve vedaya sahne olacağı kesinleşti

Merakla beklenen Avengers: Infinity War'un birçok ölüm ve vedaya sahne olacağı kesinleşti.


Geçtiğimiz aylarda Avengers: Infinity War filminin Marvel Sinematik Evreni'nde büyük değişikliklerin kapısını aralayacağı açıklanmıştı. Bunun bir sebebi daha genç ve yeni kahramanlarla Marvel'ın radikal yeniliklere gitmesiyken bir diğer sebebi evrenin yüzü haline gelmiş kahramanların sözleşmelerinin bu filme bitecek olması ki birçok mecrada sık sık yazıldığı üzere Marvel Sinematik Evreni için kontrat her şey demektir. Chris Hemsworth, Chris Evans, Robert Downey Jr., kuvvetle muhtemel Jeremy Renner ve daha birçok sözleşmesi biten yıldızın iki bölümden oluşacak Avengers: Infinity War filminde ölecekleri varsayılıyor ve hatta uzun süredir tartışılıyordu.

 

Marvel'ın başındaki isim Kevin Feige, Avengers setini ziyaret eden Entertainment Weekly'ye verdiği demeçte, Infinity War'un dönüm noktası olacağının altını tekrardan çizmenin yanı sıra uzun yıllardır filmlerin esası haline gelmiş kahramanların ölümleriyle ilgili net açıklamalar yapmaktan kaçındı. "İnsanlar ne dilediğine oldukça dikkat etmeli" diyen Feige sözlerini "Bu türde çok fazla karşılaşmadığınız için, final veya bitiş fikri bize oldukça büyüleyici geliyor" cümlesiyle noktalarken Marvel'ın bu bitişle ilgili çarpıcı bir şeyler yapmak niyetinde olduğunun mesajını vermiş oldu.

 

Feige'nin yanı sıra filmin senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely, birçok karaktere veda edileceğini açıkladı. İnsanlara vedanın bir şekilde gerçekleşeceğini söylemenin daha emniyetli olduğunun altını çizen McFeely; kimi kahramanın savaşarak öleceğini, kiminin kendini feda edeceğini ve kimininse hikâyenin sonunda yeni ufuklara yelken açacağını belirtti. Tüm bunlara bakıldığında, ölüm ve vedaların Avengers: Infinity War'da kaçınılmaz olduğu aşikâr ancak bu final çok sevilen, kurucu süper kahramanlar için bir veda olsa da yeni kahramanlar ve hikâyeler için eşsiz bir dönüm noktası olacak gibi duruyor.

 

Chris HemsworthBenedict CumberbatchScarlett JohanssonRobert Downey Jr.Tom HiddlestonChris PrattElizabeth Olsen ve Chris Evans gibi evrenin sevilen kahramanlarının yer aldığı Avengers: Infinity War, 27 Nisan 2018 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.