Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence'ın başrolünde yer aldığı Don't Look Up'tan fragman yayınlandı

2.832 Gösterim
17 Kasım 2021 11:49
Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence'ın başrolünde yer aldığı Don't Look Up'tan fragman yayınlandı

The Big Short ve Vice gibi filmlere imza atan Adam McKay'in yönettiği, Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jonah Hill, Timothée Chalamet, Cate Blanchett gibi yıldız isimlerin yer aldığı Netflix filmi Don't Look Up'tan fragman yayınlandı. Film, 24 Aralık'ta Netflix'te izleyiciyle buluşacak.


The Big Short ve Vice ile adım attığı politik hiciv alt türünde eser vermeye devam eden Adam McKay, Don't Look Up'da bu kez dünyanın sonunu duyuran iki bilim insanının başından geçenleri anlatıyor.

 

Jennifer Lawrence ve Leonardo DiCaprio'nun başrollerini paylaştığı filmde, ikiliye Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Himesh Patel, Melanie Lynskey, Cate Blanchett, Meryl Streep gibi yıldız isimler eşlik ediyor.

 

24 Aralık'ta Netflix'te yayınlanacak Don't Look Up'ın konusu ise şöyle:

 

Astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) şaşırtıcı bir keşifle, Güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen bir kuyruklu yıldız tespit eder. Ancak bir sorun vardır. Kuyruklu yıldız, doğrudan Dünya'ya çarpacak şekilde ilerlemektedir. Diğer sorun ise, bu tehlikeyi kimsenin umursamamasıdır. Görünüşe göre dünyayı yok edebilecek Everest Dağı büyüklüğündeki bir cisimle ilgili uyarıları kulak arkası etmek insanlığın işine gelmektedir. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe'un yardımıyla bir medya turuna çıkar. Umursamaz Başkan Orlean (Meryl Streep) ile onun özel kalem müdürü olan dalkavuk oğlu Jason'ın ofisinde başlayan yolculukları, Brie (Cate Blanchett) ve Jack (Tyler Perry) tarafından sunulan eğlenceli sabah programı ile devam eder. Kuyruklu yıldızın çarpmasına sadece altı ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan sosyal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir göreve dönüşür. İkili, dünyanın göğe bakmasını nasıl sağlayacaktır?

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.