Damien Chazelle ile Ryan Gosling'in yeniden bir araya geldiği First Man, 75. Venedik Film Festivali'nin açılışını gerçekleştirecek

2.102 Gösterim
19 Temmuz 2018 10:38
Damien Chazelle ile Ryan Gosling'in yeniden bir araya geldiği First Man, 75. Venedik Film Festivali'nin açılışını gerçekleştirecek

La La Land filminde birlikte çalışan yönetmen Damien Chazelle ile ünlü oyuncu Ryan Gosling'in ikinci işbirliği olan First Man, bu yıl 75.'si düzenlenecek olan Venedik Film Festivali'nin açılış filmi olacak.


29 Ağustos - 8 Eylül 2018 tarihleri arasında 75.'si düzenlenecek olan, geçen yıl Venedik'te Altın Aslan'ı ve bu yıl En İyi Film Oscarı'nı kazanan The Shape of Water'ın yönetmeni Guillermo del Toro'nun jüri başkanlığını yapacağı Venedik Film Festivali'nin açılış filmi de belli oldu. Variety'nin haberine göre, En İyi Yönetmen dahil olmak üzere toplamda altı Oscar ödülüne uzanan La La Land'te birlikte çalışan Damien Chazelle ile Ryan Gosling'in yeniden bir araya geldiği First Man, festivalin açılışını gerçekleştiren film olacak.

 

1969 yılında Neil Armstrong'un aya adım atmasıyla sonuçlanan Apollo 11 görevini ve Armstrong'un görev süresince yaşadıklarını merkeze alacak olan filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Claire FoyPablo SchreiberCiarán HindsChristopher Abbott, Kyle Chandler, Corey Stoll, Jason Clarke gibi isimler yer alıyor. Venedik açılışında aldığı reaksiyonlara göre ödül sezonun önemli başrollerinden biri olabileceği konuşulan First Man, 12 Ekim 2018 tarihinden itibaren seyirciyle buluşacak.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.