Spider-Man üçlemesine imza atan Sam Raimi, Doctor Strange'in devam filmiyle Marvel evrenine geri dönebilir!

3.748 Gösterim
6 Şubat 2020 13:14
Spider-Man üçlemesine imza atan Sam Raimi, Doctor Strange'in devam filmiyle Marvel evrenine geri dönebilir!

Marvel, Tobey Maguire'lı Spider-Man üçlemesinde imzası bulunan Sam Raimi ile Doctor Strange'in devam filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ı yönetmesi için görüşüyor.


Günümüzün sinemasını domine eden Marvel Sinematik Evreni'nin bu noktaya evrilmesinde hem ticari hem eleştirel başarıyı yakalayan Iron Man'in etkisi yadsınamaz bir gerçek. Fakat çizgi roman uyarlamalarının tüm sektör bileşenleri tarafından ciddiye alınmasını sağlayan, bu filmlerin birer gişe canavarına dönüşebileceğini ispatlayan yapım için ise 2002 yılına geri dönmemiz gerekiyor. O güne kadar daha çok korku türünde imza attığı filmlerle bilinen Sam Raimi'nin çektiği Spider-Man, sadece ABD'de $407 milyon hasılata erişmiş ve o dönemde ülke tarihinin en çok hasılat toplayan altıncı filmi olmayı başarmıştı. İlk filmin ticari başarısını sürdüren Spider-Man üçlemesi, çizgi roman uyarlamaları konusunda stüdyoların bir nevi gözünü açmış, Christopher Nolan'ın Dark Knight üçlemesi ve günümüzde ortak evren içerisinde yer alan süper kahraman filmlerinin önünü açmıştı.

Variety'nin haberine göre, Spider-Man 3 sonrası yönetmen koltuğuna daha seyrek oturan Sam Raimi, daha önce üç kez girdiği Marvel sularına yeniden dönebilir. Belirtilene göre; 2016 yılında gösterime giren Doctor Strange'i yöneten ve devam filmini de çekmesi beklenen Scott Derrickson'ın, geçen ay içerisinde "yaratı sürecindeki farklı yaklaşımlar" sebebiyle projeden ayrılmasının akabinde, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ı yönetmesi için Sam Raimi ile görüşmelere başlanmış. Henüz resmi bir anlaşma olmasa da usta sinemacının Marvel evrenine geri dönme ihtimali bile bir heyecan yaratmışa benziyor.

 

Benedict Cumberbatch'in yeniden Dr. Strange'e hayat vereceği; Elizabeth OlsenBenedict WongChiwetel Ejiofor gibi isimlerin de Marvel evrenindeki karakterleriyle yer alması beklenen Doctor Strange in the Multiverse of Madness07 Mayıs 2021'de gösterime girecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.