Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? oyununun sinema filmi 17 Ekim'de gösterime giriyor

9.757 Gösterim
13 Şubat 2020 15:00
Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? oyununun sinema filmi 17 Ekim'de gösterime giriyor

Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği, bir döneme damga vuran oyunu Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?, çekilecek sinema filmiyle 17 Ekim'de seyirciyle buluşacak.


BKM'nin, yeni sezonda gösterime girecek filmlerinden biri belli oldu. İlk olarak 23 Ocak 1999'da seyircinin karşısına çıkan ve sonrasında yüzlerce kez sahnelenip 1 milyon üzerinde seyirci tarafından izlenen Yılmaz Erdoğan imzalı Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?'nün sinema uyarlaması, 17 Ekim 2020 tarihinde gösterime girmeye hazırlanıyor.

 

Demet Akbağ, Yılmaz ErdoğanZerrin Sümer, Sinan Bengier, Salih Kalyon, Altan Erkekli, Bican Günalan, Gürdal Tosun gibi isimlerin yer aldığı oyun, ülkenin yıllar içerisinde geçirdiği değişimi arka plana koyarak üstün zekalı bir kadın olan Gülseren'in hikâyesini anlatıyordu. Yılmaz Erdoğan, uzun süredir gerçekleştirmeye çalıştığı projenin senaryosunu kaleme alırken filmin yönetmenliğini Her Şey Aşktan, Acı Tatlı Ekşi ve Misafir gibi filmleriyle tanınan Andaç Haznedaroğlu üstlenecek. Filmin oyuncu kadrosu ilerleyen tarihlerde netleşecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.