Quentin Tarantino'nun yeni filminin konusu belli oldu

5.174 Gösterim
20 Kasım 2017 11:10
Quentin Tarantino'nun yeni filminin konusu belli oldu

Quentin Tarantino'nun merakla beklenen yeni filminin konusu nihayet belli oldu. Film sanılanın aksine korkunç seri cinayetlerle tanınan Charles Manson ve tarikatını değil, cinayetlerin gerçekleştiği 1969 yılını konu edinecek.


Yeni filmi için başlarda The Weinstein Company ile çalışmaya hazırlanan Quentin Tarantino, geçtiğimiz aylarda Harvey Weinstein hakkında ortaya çıkan sayısız cinsel istismar suçlarından sonra ilkin Weinstein hakkındaki bazı gerçeklerden haberdar olduğunu ancak bir şey yapmadığını açıklamış ve daha sonra The Weinstein Company'le bağlarını kopararak yeni filmi için yapımcı arayışına koyulmuştu. Dokuzuncu filmi olacak olan bu yeni projenin yapım ve dağıtımcılık hakkını kazanan şirket, 100 milyon dolarlık bir bütçeye yeşil ışık yakan Sony Pictures oldu.

 

Uzun süredir Tarantino'nun yeni filminin tarihin en korkunç seri cinayetlerini gerçekleştiren Charles Manson ve tarikatı hakkında olacağı söylentileri dolaşsa filmin asıl konusu hakkında yeni bilgiler geldi. Onuncu filminden sonra emekliye ayrılacağını açıklayan Tarantino'nun dokuzuncu filmi olma özelliğini taşıyan bu yeni film Charles Manson ve tarikatını değil, cinayetlerin gerçekleştiği yıl olan 1969'u konu alacak. The Playlist'in haberine göre, 1969 yazında Los Angeles'ta geçecek olan film, halihazırda sükse yapmış bir dizisi olan ve film işine girmek için yol arayan bir aktörü ve kendisinin dublörlüğünü yapan yakın arkadaşını merkeze alırken Charles Manson ve tarikatının sorumlu olduğu Sharon Tate ve dört arkadaşının korkunç şekilde öldürülmesi ana hikâyenin zeminini oluşturuyor.

 

Margot Robbie, Sharon Tate için hedef isim olurken Tom Cruise, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio ve Samuel L. Jackson'ın kadro için düşünülen isimler arasında adı geçiyor. Düşünülen bu isimler filmde yer aldıkları takdirde Tarantino'nun diğer filmlerinin aksine kurgusal karakterleri değil gerçek hayattan kişileri canlandıracaklar. Filmin çekimlerine 2018 yılı içerisinde başlanması planlanırken filmin gösterimi için 2019 yılını beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.