Cannes Film Festivali'nin güz festivallerinde gösterilecek resmi seçkisi açıklandı

581 Gösterim
4 Haziran 2020 11:50
Cannes Film Festivali'nin güz festivallerinde gösterilecek resmi seçkisi açıklandı

Cannes Film Festivali'nin, önemli güz festivallerinde Cannes 2020 etiketiyle gösterilecek olan filmler açıklandı. Resmi seçkide Wes Anderson, Thomas Vinterberg, Steve McQueen, François Ozon gibi sinemacıların yeni filmleri yer alıyor.


Geçtiğimiz dönemde, salgın sebebiyle önce ertelenen Cannes Film Festivali'nin son gelişmeler üzerine bu yılki edisyonunun yapılmayacağı fakat programda yer alması planlanan filmlerden oluşturulacak resmi seçkinin Toronto, San Sebastian, New York, Busan gibi önemli festivallerde Cannes 2020 etiketiyle gösterileceği açıklanmıştı. Dün yapılan basın toplantısıyla resmi seçki açıklandı.

 

Wes Anderson'ın zengin kadrosuyla dikkat çeken yeni filmi The French DispatchSteve McQueen'in seçkinin açıklanması sonrası geçen hafta ABD'de bir polis memuru tarafından öldürülen George Floyd'a adadığını belirttiği filmleri Mangrove ve Lover's Rock, ünlü oyuncu Viggo Mortensen'in yönettiği Falling, François Ozon'un yeni filmi Été 85 gibi yapımlar, seçkide öne çıkan filmler arasında yer alıyor. Cannes 2020 etiketiyle gösterilecek tüm filmlere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • The French Dispatch – Wes Anderson
  • Été 85 – François Ozon
  • True Mothers – Naomi Kawase
  • Lover’s Rock – Steve McQueen
  • Mangrove – Steve McQueen
  • Another Round – Thomas Vinterberg
  • DNA –  Maïwenn
  • Last Words – Jonathan Nossiter
  • Heaven: To the Land of Happiness – Im Sang-soo
  • Peninsula – Sang-ho Yeon
  • In the Dusk – Sharunas Bartas
  • Soul – Pete Doctor
  • Forgotten We'll ve – Fernando Trueba
  • Home Front – Lucas Belvaux
  • The Real Thing – Koji Fukada
  • Passion Simple – Danielle Arbid
  • A Good Man – Marie-Castille Mention Schaar
  • Les choses qu’on dit, les choses qu’on fait – Emmanuel Mouret
  • John and the Hole – Pascual Sisto
  • Limbo – Ben Sharrock
  • Rouge – Farid Bentoumi
  • Sweat – Magnus von Horn
  • Teddy – Ludovic ve Zoran Boukherma
  • February – Kamen Kalev
  • Ammonite – Francis Lee
  • Un Médecin de Nuit – Elie Wajeman
  • Enfant terrible – Oskar Roehler
  • Nadia, Butterfly – Pascal Plante
  • Eight and a Half – Ann Hui, Sammo Kam-Bo Hung, Ringo Lam, Patrick Tam, Johnnie To, Hark Tsui, John Woo, Woo-Ping Yuen
  • Falling – Viggo Mortensen
  • Pleasure – Ninja Thyberg
  • Slalom – Charlène Favier
  • Casa de Antiguidades – João Paulo & Miranda Maria
  • Ibrahim – Samuel Guesmi
  • Gagarine – Fanny Liatard, Jérémy Trouilh
  • 16 printemps – Suzanne Lindon
  • Vaurien – Peter Dourountzis
  • Garçon chiffon – Nicolas Maury
  • Si le vent tombe – Nora Martirosyan
  • Broken Keys – Jimmy Keyrouz
  • Truffle Hunters – Gregory Kershaw & Michael Dweck
  • On the Way to the Billion – Dieudo Hamadi
  • 9 jours à Raqqa – Xavier de Lauzanne
  • Cévennes – Caroline Vignal
  • French Tech – Bruno Podalydès
  • Un triomphe – Emmanuel Courcol
  • Le Discours – Laurent Tirard
  • L’Origine du monde – Laurent Lafitte
  • Flee – Jonas Poher Rasmussen
  • Aya to Majo – Gorô Miyazaki
  • Here We Are – Nir Bergman
  • Josep – Aurel
  • Souad – Ayten Amin
  • Septet: The Story of Hong Kong – Ann Hui, Sammo Kam-Bo Hung, Ringo Lam, Patrick Tam, Johnnie To, Tsui Hark, John Woo, Woo-Ping Yuen)
  • Beginning – Déa Kulumbegashvili
  • Striding into the Wind – Wei Shujun
  • La Mort du Cinema et de Mon Père Aussi – Daniel Rosenberg