Yorgos Lanthimos'un merakla beklenen yeni filmi The Favourite'tan ilk fragman yayınlandı!

2.636 Gösterim
10 Temmuz 2018 08:10
Yorgos Lanthimos'un merakla beklenen yeni filmi The Favourite'tan ilk fragman yayınlandı!

Köpek Dişi ve The Lobster gibi filmlerle yakından tanıdığımız Yorgos Lanthimos'un 18. yüzyılın İngiltere'sinde geçen filmi The Favourite'ta Kraliçe Anne'e Altın Küre Ödüllü Olivia Colman hayat veriyor.


18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransa ile savaş halindedir ancak bu savaş, Kraliçe Anne'nin tahtta olduğu sarayı ve lüks yaşam tarzını pek de etkilemez. Kraliçenin yakın arkadaşı Lady Sarah, bu dönemde bir yandan sağlığı narin olan kraliçe ve onun değişken ruh haliyle ilgilenirken diğer yandan kraliçe yerine ülkeyi yönetir. Saraya yeni gelen Abigail'in, Lady Sarah'nın yamacında yükselerek, tüm çabasıyla güç dengelerini yeniden şekillendireceği The Favourite'ta Kraliçe Anne'e Olivia Colman, Lady Sarah'ya Rachel Weisz ve Abigail'a ise Emma Stone hayat veriyor.

Yorgos Lanthimos'un yönetmen koltuğuna oturduğu The Favourite'ın kadrosunda Colman, Weisz ve Stone'un yanı sıra Mark Gatiss, Nicholas Hoult ve Joe Alwyn gibi isimler yer alırken film daha şimdiden Oscar yarışında ön planda yer alacak gibi gözüküyor. 23 Kasım 2018 tarihinde ABD'de vizyona girecek olan The Favourite'tan yayınlanan ilk fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.