Sopranos filminde Tony Soprano'nun gençliğini James Gandolfini'nin oğlu Michael Gandolfini canlandıracak

4.434 Gösterim
23 Ocak 2019 13:55
Sopranos filminde Tony Soprano'nun gençliğini James Gandolfini'nin oğlu Michael Gandolfini canlandıracak

Televizyonun çehresini değiştiren yapımlardan The Sopranos'un öncel hikâyesini anlatacak olan filmi The Many Saints of Newark'da, Tony Soprano'nun gençliğini, dizide efsanevi karaktere hayat veren James Gandolfini'nin oğlu Michael Gandolfini canlandıracak.


Geçen haftalarda ilk bölümünün yayınlanmasının üzerinden 20 yıl geçen The Sopranos dizisinin filmi için hazırlıklar sürüyor. New Jersey'de bir mafya lideri olan Tony Soprano ile ailesinin hayatını anlatan dizide yaşananların yıllar öncesini konu edinecek olan The Many Saints of Newark'da, Tony Soprano'nun gençliğini, dizide karaktere hayat veren ve 2013 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu James Gandolfini'nin oğlu Michael Gandolfini canlandıracak.

 

1967 yazı, eşit hak arayışındaki siyah vatandaşların gerçekleştirdiği birçok şehir isyanıyla ABD tarihinde önemli bir periyodu simgeliyor. İtalyan asıllı Amerikalı iki polisin, John Smith isminde siyah bir taksi şoförünü haksız yere tutuklayıp darp etmesi sonucu başlayan Newark isyanı, uzun ve sıcak yazın en kanlı olaylarından birine dönüşmüş ve 26 kişi hayatını kaybetmişti. The Sopranos'un ilk sezonunda yer alan Down Neck bölümünde yer alan bir flashbackte, Tony Soprano'nun annesinin televizyondan Newark, New Jersey'de gerçekleşen bu direniş sırasında yaşananları takip ettiğini görmüştük. The Sopranos'un öncesinde yaşananları anlatacak olan film The Many Saints of Newark ise bu dönemi tamamen odağına alarak genç Tony Soprano ve çevresindekilerin hikâyelerini anlatacak.

 

The Sopranos'ta da yönetmenlik yapan Alan Taylor'ın yöneteceği The Many Saints of Newark'da, Michael Gandolfini'nin yanı sıra Jon Bernthal, Billy Magnussen, Vera FarmigaCorey Stoll gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu ise dizinin yaratıcısı ve yapımcısı David Chase ile dizinin senaryo ekibinde yer alan Lawrence Konner kaleme aldı.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.