Paramount, A Quiet Place'in devam filmi için harekete geçti

4.124 Gösterim
26 Nisan 2018 11:15
Paramount, A Quiet Place'in devam filmi için harekete geçti

Paramount Pictures'ın başındaki isim Jim Gianapulos, geçtiğimiz gün CinemaCon'da, ülkemizde 13 Nisan'da vizyona giren A Quiet Place'in devam filmi için harekete geçtiklerini duyurdu.


John Krasinski'nin üçüncü uzun metraj deneyimi olan ve başrolleri Emily Blunt'la paylaştığı korku filmi A Quiet Place (Sessiz Bir Yer), vizyona girdiği hafta ABD'de yılın en iyi ikinci açılışına imza atmış ve dünya çapında toplam $213 milyonu aşkın bir gişe hasılatı elde etmişti. Gerek yönetmenliği, gerek senaristliği ve gerek başarılı oyunculuklarıyla da yılın en dikkat çeken filmlerinden biri olan Sessiz Bir Yer, Mart 2017 yılında Paramount Pictures'ın başına geçen Jim Gianopulos'un göreve başlamasıyla üretime geçen ilk film olmasının yanında, bir yılı aşkın süredir gişede zorlu bir koşuya dayanan Paramount'un ihtiyacı olan başarıyı da sağlamıştı.

$17 milyonluk bir bütçeye sahip olan Sessiz Bir Yer'in getirdiği kâr, bütçesi iki katı olan birçok filmi geride bıraktı. Dwayne Johnson'ın oldukça yüksek bütçeli Rampage'ını ardında bırakarak, John Krasinski imzalı Sessiz Bir Yer, üçüncü hafta sonunda da $22 milyonla ABD'de box office'in zirvesinde yer almayı başardı.

 

"Beş yıl önce bana The Office'in komik Jim'inin, yarı sessiz bir korku filmiyle Paramount'a damgasını vuracağını söyleselerdi; o zaman 'sanırım Paramount'ta işe başlamalıyım' derdim" diyen Gianopulos, henüz kararlaştırılmış bir tarih olmasa da Sessiz Bir Yer'in devam filminin geleceğinin haberini verdi. Bu devam filmi öncesinde John Krasinski, Paramount'la bu kez bir bilimkurgu filmi olan Life on Mars için çalışacak.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.