Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

4.287 Gösterim
30 Mart 2018 17:20
Nisan ayı vizyon takviminden 5 yabancı film önerisi

Ödül sezonu geride kalmasıyla sezona aldıkları ödüllerle damga vuran yabancı filmlerin vizyondaki yerini blockbusterlar almaya başladı. Wes Anderson gibi her yeni filmi merakla beklenen bir sinemacının en güncel yapıtını da izleme şansına erişeceğimiz Nisan ayı vizyon takviminden öneri mahiyetinde seçtiğim beş filme bir göz atalım.


13 Nisan 2018

SXSW Festivali'nde prömiyerini gerçekleştiren ve hem eleştirmenlerden hem de seyirciden övgü toplamayı başaran Sessiz Bir Yer'in başrollerinde, filmin yönetmenliğini de üstlenen John Krasinski ile ünlü oyuncu Emily Blunt yer alıyor. Sese ekstra duyarlı birtakım yaratıklar tarafından avlanmamak adına kendilerine olabildiğince sessiz ve izole bir hayat tasarlayan bir ailenin mücadelesini anlatan Sessiz Bir Yer, bilhassa gerilim türü hayranları için ayın ilgi çekebilecek yapımı.

Toplamda 4 Oscar ödüllü bulunan ve stop-motion animasyonun usta sinemacılarından biri olan Nick Park'ın yönettiği Taş Devri Firarda, yaşadıkları vadi Bronz Çağı'na girmiş olan bir şehri yöneten Lord Nooth tarafından ele geçirilen Taş Devri kabilesinin ve kabilesini kurtarmaya çalışan Dug'ın hikâyesini anlatıyor.

20 Nisan 2018

Nisan ayının bir diğer önemli stop-motion animasyonu ise Wes Anderson'ın merakla yeni filmi Köpek Adası (Isle of Dogs). Anderson'ın Fantastic Mr. Fox'tan sonra yeniden stop-motion animasyona yolunun düştüğü film, Japonya'da otoriter yönetici Kobayashi'nin emriyle köpeklerin çöp yığınlarından oluşan bir adaya gönderilmesi sonrası, köpek dostu Spots'ı aramaya koyulan Atari Kobayashi'nin hikâyesini konu ediniyor. Film Türkiye'deki prömiyerini İstanbul Film Festivali'nde gerçekleştirecek.

27 Nisan 2018)

4 kez Oscar adayı Annette Bening ile BAFTA ödüllü Jamie Bell'in övgü alan performanslarıyla geçtiğimiz yıl adından söz ettiren Yıldızlar Asla Ölmez (Film Stars Don't Die in Liverpool), efsanevi Hollywood yıldızı Gloria Grahame'ın oyuncu Peter Turner'la yaşadığı dokunaklı ve fırtınalı aşkın gerçek hikâyesine odaklanıyor.

Yönetmenliğini, Captain America'dan tanıdığımız Anthony Russo ve Joe Russo'nun (Russo Kardeşler) üstlendiği Avengers: Infinity War, tüm Marvel Sinematik Evreni'nin bir araya gelerek korkunç titan Thanos'a karşı verdiği savaşı konu ediniyor. MCU içerisindeki neredeyse bütün yıldızların yer alacağı filmin, sevilen bazı kahramanların evren içerisindeki sonu olacağı söyleniyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.