Netflix Türkiye'de en çok izlenen dizi ve filmler (31 Ocak-6 Şubat)

2.381 Gösterim
9 Şubat 2022 15:21
Netflix Türkiye'de en çok izlenen dizi ve filmler (31 Ocak-6 Şubat)

Netflix, izlenme sürelerine dayanarak hazırladığı haftalık Top 10 (31 Ocak-6 Şubat) listesini yayınladı. Geçen hafta Netflix Türkiye'de, en çok izlenen dizi All of Us Are Dead, en çok izlenen film ise Tom Raider oldu.


Netflix'te yer alan yapımların haftalık toplam izlenme sürelerine göre hazırlanan Top 10 listeleri paylaşıldı. Buna göre, 31 Ocak-6 Şubat haftasında Netflix Türkiye'de televizyon kategorisinde en çok izlenen dizi, toplamda 236 milyon saat izlenip Türkiye dahil 94 ülkenin Top 10 listesine girerek globalin de lideri olan Kore yapımı zombi dizisi All of us Are Dead (Jigeum Uri Hakgyoneun) olurken, onu eski Rus ajanı olduğu ortaya çıkan Amerikalı bekar bir annenin başından geçenleri konu alan bilim kurgu casus gerilim dizisi In From the Cold takip etti. Kristen Bell'in başrolünü oynadığı The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window, listedeki ikinci haftasında dört basamak yükselerek üçüncü sırada kendisine yer buldu. Meksika yapımı Dark Desire'ın (Oscuro Deseo) ilk iki sezonunun, İspanyol fantastik gerilim dizisi Feria: The Darkest Light'ın (Feria: En Karanlık Işık / Feria: La luz más oscura) ve eşini kaybeden bir annenin oğlunun süper güçleri olduğunu keşfetmesiyle yaşananaları anlatan Raising Dion'un 2. sezonunun ilk kez yer aldığı "Netflix Türkiye'de en çok izlenen diziler" listesinin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Film kategorisinde ise; Alicia Vikander'in sevilen video oyun karakteri Lara Croft'a hayat verdiği 2018 yılı yapımı Tom Rider zirvede yer alırken, onu kadrosunda Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke gibi isimlerin yer aldığı The Magnificent Seven (Muhteşem Yedili) takip etti. 45 milyon saatten fazla izlenerek globalde ilk sırayı alan The Tinder Swindler (Tinder Avcısı) Netflix Türkiye'de üçüncü sırada kalırken, İngiliz yazar Jojo Moyes'un aynı adlı romanından uyarlanan Me Before You (Senden Önce Ben) listedeki ilk haftasında dördüncü sırada yer aldı. Dili İngilizce olmayan filmler kategorisinde globalde üçüncü sırada bulunan Babamın Kemanı (My Father's Violin), Netflix Türkiye listesindeki üçüncü haftasında beşinci basamağa kadar geriledi. Orijinal adı A través de mi ventana olan Through My Window (Penceremden), 2005 yılı yapımı The Island (Ada), gerçek bir öyküden uyarlanan Home Team ve My Best Friend Anne Frank'in (Can Dostum Anne Frank) ilk kez yer aldığı "Netflix Türkiye'de en çok izlenen filmler" listesinin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.