Çığlık 6'dan ilk fragman yayınlandı

8.630 Gösterim
15 Aralık 2022 17:49
Çığlık 6'dan ilk fragman yayınlandı

Korku türünün kült serisi Çığlık'ın (Scream) güncel örneği Çığlık 6'dan ilk fragman yayınlandı. Film, 10 Mart 2023'te vizyona girecek.


1996 yılında başlayan Çığlık (Scream) serisinin devam filmi Çığlık 6'dan fragman yayınlandı. Bu kez hayalet maskeli New York sokaklarında, bir önceki cinayetlerinden kurtulan kurbanlarının peşine düşüyor. 

 

Serinin beşinci filminden yıldız oyuncular Courteney Cox, Jenna Ortega, Melissa Barrera, Jasmin Savoy Brown ve Mason Gooding Çığlık 6'da da yer alırken, Çığlık 4 filminden Hayden Panettiere de Kirby Reed olarak geri dönecek. Seriye yeni dahil olanlar arasında Samara Weaving, Dermot Mulroney, Tony Revolori, Josh Segarra gibi isimler yer alıyor.

 

Çığlık serisinin önde gelen karakteri Sidney Prescott'a hayat veren Neve Campbell, Çığlık 6'da yer almayacak. Kendisine sunulan değerin 25 yıldır bu seriye getirdiği değerle eşit olmadığını belirten Campbell, bu değer için savaşması gerektiğini düşünerek devam filminde yer almayacağını duyurdu. 

 

Çığlık 6'nın yönetmen koltuğunda, ilk dört filmi yöneten Wes Craven'ın mirasını yönetmenin ölümünden sonra Çığlık 5 ile sürdüren Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett yer alacak. 2022 yılındaki Çığlık 5'in senaristlerinden James Vanderbilt ve Guy Busick de son film için geri döndüler. 

 

Çığlık 6 filmi 10 Mart 2023 yılında vizyona girecek. 

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.