Black Widow başta olmak üzere Marvel Sinematik Evreni'nin merakla beklenen yeni filmleri bir kez daha ertelendi

3.047 Gösterim
24 Eylül 2020 11:55
Black Widow başta olmak üzere Marvel Sinematik Evreni'nin merakla beklenen yeni filmleri bir kez daha ertelendi

Marvel Sinematik Evreni'nin merakla beklenen Black Widow, Eternals, Shang-Chi gibi yeni filmlerinin vizyon tarihleri bir kez daha ertelendi.


Marvel Sinematik Evreni'nin yeni filmleri Covid-19 pandemisinin etkileri sebebiyle bir kez daha ertelendi. Yaz aylarının sonunda kısmen de olsa geri dönmeye çalışan sinema, dünya genelinde vaka sayılarında yaşanan artış ve Tenet gibi geri dönüş adına milad olarak konumlandırılan bir filmin özellikle ABD gişesinde umduğunu bulamaması gibi sebeplerle ertelenmelerle bir kez daha karşılaşıyor. Warner Bros.'tan sonra Disney'in de gişe filmlerini yılın kalan takviminden çekmesiyle Hollywood açısından 2020 sinema yılı şimdiden büyük oranda bitmiş gibi duruyor.

 

Geçtiğimiz mayıs ayında gösterime girmesi planlanan, mart ayında salgının pandemiye dönüşmesiyle ilk kez ertelenen Black Widow, vizyon tarihindeki bu son değişiklikle beraber toplamda yaklaşık bir yıl ertelenmiş olacak. Scarlett Johansson'un başrolünde yer aldığı film, 7 Mayıs 2021 tarihinde gösterime girecek. Filmin 6 Kasım'da seyirciyle buluşması planlanıyordu.

 

Disney, Black Widow'un akabinde gösterime girmeyi planladığı iki Marvel filmini daha erteledi. Şu sıralar Nomadland filmiyle adından söz ettiren Chloé Zhao'nun yönettiği, oyuncu kadrosunda Angelina Jolie, Kumail Nanjiani, Salma Hayek gibi isimlerin bulunduğu Eternals'ın vizyon tarihi, 12 Şubat 2021'den 5 Kasım 2021'e ertelendi. Aynı şekilde bir diğer Marvel filmi Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings de, 7 Mayıs 2021'den 9 Temmuz 2021 tarihine ertelendi.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.