Avrupa Film Ödülleri adayları belli oldu

1.892 Gösterim
6 Kasım 2017 10:02
Avrupa Film Ödülleri adayları belli oldu

Avrupa Film Akademisi (EFA), bu senenin Avrupa Film Ödülleri adaylarını açıkladı. Ruben Östlund'un yönetmen koltuğunda oturduğu The Squarebeş adaylıkla ödüllerin en çok adaylık kazanan filmi oldu.


İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un The Square'i bu yılın en çok konuşulan filmlerinden biri olmakla beraber festivallerden ödülle dönen filmlerin başında yer alıyor. Cannes Film Festivali'nde, Altın Palmiye Ödülü'ne layık görülen The Square, Avrupa Film Ödülleri'nden de beş adaylık kazanmayı başardı. Ildiko Enyedi'ye 67. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde, Altın Ayı Ödülü'nü kazandıran On Body and Soul'un ise dört dalda adaylığı bulunuyor. Bu yılın diğer dikkat çeken adayları, bu yıl Cannes'da da gösterilen Andrey Zvyagintsev'inin Loveless'ı ve Yorgos Lanthimos'un The Killing of a Sacred Deer filmi oldu.

Avrupa Film Ödülleri 2017 adayları:

 

Avrupa Yapımı En İyi Film

BPM (Robin Campillo)
Loveless (Andrey Zvyagintsev)
On Body and Soul (Ildiko Enyedi)
The Other Side of Hope (Aki Kaurismäki
The Square (Ruben Östlund)

 

En İyi Yönetmen

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)
Aki Kaurismäki (The Other Side of Hope)
Ruben Östlund (The Square)
Yorgos Lanthimos (The Killing of a Sacred Deer) 
Andrey Zvyagintsev (Loveless)

 

En İyi Erkek Oyuncu

Claes Bang (The Square)
Colin Farrell (The Killing of a Sacred Deer)
Josef Hader (Stefan Zweig: Farewell to Europe) 
Nahuel Pérez Biscayart (BPM - Beats Per Minute)
Jean-Louis Trintignant (Happy End)

 

En İyi Kadın Oyuncu

Paula Beer (Frantz)
Juliette Binoche (Bright Sunshine In)
Alexandra Borbély (On Body and Soul)
Isabelle Huppert (Happy End)
Florence Pugh (Lady Macbeth)

 

En İyi Senaryo

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)
Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou (The Killing of a Sacred Deer)
Oleg Negin, Andrey Zvyagintsev (Loveless)
Ruben Östlund (The Square)
François Ozon (Frantz)

 

Avrupa Yapımı En İyi Belgesel

Austerlitz (Sergei Loznitsa)
Communion (Anna Zamecka)
La Chana (Lucija Stojevic) 
Stranger in Paradise (Guido Hendrikx)
The Good Postman (Tonislav Hristov)

 

Avrupa Yapımı En İyi Animasyon

Ethel & Ernest (Roger Mainwood)
Louise by the Shore (Jean-François Laguionie)
Loving Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman)
Zombillénium (Arthur de Pins, Alexis Ducord) 

 

Avrupa Yapımı En İyi Komedi

King of the Belgians (Jessica Woodworth, Peter Brosens) 
The Square (Ruben Östlund)
Vincent and the End of the World (Christophe van Rompaey)
Welcome to Germany (Simon Verhoeven)

 

FIPRESCI Keşif Ödülü

Bloody Milk (Hubert Charuel)
Godless (Ralitza Petrova)
Lady Macbeth (William Oldroyd)
Summer 1993 (Carla Simón)
The Eremites (Ronny Trocker)

 

Üniversite Film Ödülü

Heartstone (Guðmundur Arnar Guðmundsson)
Home (Fien Troch)
Loveless (Andrey Zvyaginstev)
The Other Side of Hope (Aki Kaurismäki)
The War Show (Andreas Dalsgaard & Obaidah Zytoon)

 

Seyirci Ödülü

A Monster Calls (J.A. Bayona)
Bridget Jones's Baby (Sharon Maguire)
Fantastic Beasts and Where to Find Them (David Yates)
Frantz (François Ozon)
Graduation (Cristian Mungiu) 
Like Crazy (Paolo Virzì)
The Commune (Thomas Vinterberg)
Stefan Zweig: Farewell to Europe (Maria Schrader) 
The Other Side of Hope (Aki Kaurismäki)