Yorgos Lanthimos, The Favourite'ın senaristlerinden Tony McNamara'nın kaleme alacağı gotik western filmini yönetecek

1.774 Gösterim
20 Mayıs 2020 13:50
Yorgos Lanthimos, The Favourite'ın senaristlerinden Tony McNamara'nın kaleme alacağı gotik western filmini yönetecek

Ünlü sinemacı Yorgos Lanthimos, The Favourite'ın senarsitlerinden Tony McNamara ile bir gotik western uyarlaması için yeniden bir araya geliyor.


Yunan sinemacı Yorgos Lanthimos, Oscar Ödülleri'nde kendisine En İyi Yönetmen adaylığı getiren The Favourite filminde birlikte çalıştığı senarist Tony McNamara'nın, Richard Brautigan imzalı gotik western romanı Hawkline Monster'ı uyarladığı sinema filminin yönetmenliğini üstlenecek.

 

Miss Hawkline'ın evinin altında yaşadığı söylenen yaratığı öldürmesi için 15 yaşında bir kız tarafından tutulan iki silahşörün anlatıldığı kitap, uzun yıllar önce Jack Nicholson ve Dustin Hoffman'ın başrolünde olduğu, Hal Ashby'nin ise yönetmen koltuğunda oturduğu bir filmle sinemaya uyarlanmak istendiyse de proje gerçeğe dönüştürelememişti. 1974 yılında yayımlanan kitabın senaryosunu kaleme alacak olan Tony McNamara, yakında zamanda Hulu'da yayınlanan dizisi The Great ile övgüleri topladı. Yorgos Lanthimos ise The Favourite sonrası yalnızca Nimic isimli kısa filmi çekmişti. Yönetmenin elinde hazırlık aşamsında olan birden çok film uyarlaması bulunuyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.