Yerli polisiye Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit bu hafta vizyona giriyor

1.782 Gösterim
26 Ağustos 2021 14:30
Yerli polisiye Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit bu hafta vizyona giriyor

Mert Fırat, Melisa Aslı Pamuk ve Timur Acar'ın başrollerini paylaştığı, polisiye hikayesiyle dikkat çeken Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit, bu hafta sonu seyirciyle buluşuyor.


Cezaevinde aynı gece on mahkumun esrarengiz ölümü ve olayı çözmek ile görevli polislerin hikayesini anlatan Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit'in senaryosu Arif ve Adil Valizade ile birlikte Cenk Çalışır imzası taşırken yapımcı koltuğunda Arif Valizade, yönetmen koltuğunda ise Adil Valizade bulunuyor.

 

Çekimleri sırasında bilimsel, tıbbi ve polisiye konularında Adli Tıp Kurumu’ndan danışmanlık alınan filmin başrollerini Mert Fırat, Melisa Aslı Pamuk ve Timur Acar paylaşırken, Asuman Dabak, Gökhan Tevek, Tuğçe Karabacak, Melik Akkaya ve Mustafa Alabora gibi isimler de filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

 

27 Ağustos'tan itibaren seyirciyle buluşacak olan filmin konusu ise şöyle:

 

Cezaevinde rutin sabah sayımını yapan baş gardiyan Hamza ve ekibi, girdikleri her koğuşta birer ikişer cesetle karşılaşır. Sekiz koğuşta on mahkum, yataklarında ölmüştür. Vücutlarında boğulma, yaralanma veya darp izi bulunmayan cesetler için koğuşlardaki diğer mahkumların da bir açıklaması yoktur. İstihbarat teşkilatından Selin Korkmaz ve cinayet bürodan Başkomiser Erol Haktan, olayın aydınlatılması için görevlendirilir. Göreve başlayan ikili, cezaevini karantinaya alır ve gardiyanlar dahil herkesi sorgular. Gizemin aydınlatılması için tüm detayları titizlikle araştıran Erol ve Selin, açtıkları her “kilit” ile şoke edici gerçeklere daha da yaklaşacaklardır.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.