"Tehlikeli Yürüyüş / The Walk" IMAX olarak vizyonda...

4.183 Gösterim
3 Ekim 2015 15:56
"Tehlikeli Yürüyüş / The Walk" IMAX olarak vizyonda...

9 Ekim'de 3D ve IMAX 3D olarak vizyona girecek olan "Tehlikeli Yürüyüş / The Walk", bir hafta önce ülkemizde 4 IMAX sinemasında birden vizyona girdi.


Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt), gerçek hayattaki akıl hocası Papa Rudy'nin (Ben Kingsley) rehberliğinde, tüm engellere, aldatmalara, uyuşmazlıklara ve sayısız risklere rağmen, sıradışı bir uluslararası ekibin yardımıyla çılgın bir plan yapıp uygular. "Forrest Gump", "Cast Away", "Back to the Future", "Polar Express" ve "Flight" gibi başyapıtların ardındaki usta yönetmen Robert Zemeckis bir kez daha duygusal, karakter merkezli bir hikayeyi anlatmak için son teknolojiden yararlanıyor. Yenilikçi foto-gerçekçi teknikler ve IMAX® 3D büyücülüğü sayesinde "Tehlikeli Yürüyüş / The Walk" hakiki bir beyaz perde deneyimi sunuyor. Sinemaseverler kelimenin tam anlamıyla bulutlara erişmeyi bire bir yaşayacaklar.

Bu hikayeyi ilk duyduğumda şöyle düşündüm: 'Tanrım, birincisi, bu film her şekilde yapılmalı, ikincisi kesinlikle 3D olarak sunulmalı" diyen Zemeckis, şöyle devam ediyor: "Bir ip cambazını izlerken her zaman yukarı bakmanız gerekir. Asla ipin üzerinden bir bakış açısı göremezsiniz. Filmimiz Petit'nin hikayesini konu alacak ama nihayetinde sizi ipin üzerine de götürecek ve Philippe'le birlikte yürütecek. Filmi 3D olarak sunacağımız için görsel açıdan çok çarpıcı olacak; ve de çok duygusal.

7 Ağustos 1974'te, Richard Nixon'ın başkanlıktan istifa edebileceğini açıklamasından bir gün önce, Fransız ip cambazı Philippe Petit Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasına gerdiği çelik kabloyla New York şehrini şaşırtır. O dönemde kuleler tamamlanmak üzeredir ve kısmen kullanılmaktadır. Yoldan gelip geçenlerden acelesi olanlar bile durup yukarı bakar ve imkansızı görürler: Bir adam gökyüzünde, adeta boşlukta dans etmektedir. 

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.