Steven Spielberg, Indiana Jones 5'in çekimlerinin Nisan 2019'da başlayacağını duyurdu

2.878 Gösterim
20 Mart 2018 10:33
Steven Spielberg, Indiana Jones 5'in çekimlerinin Nisan 2019'da başlayacağını duyurdu

Usta yönetmen Steven Spielberg'in 1981 yapımlı Raiders of the Lost Ark filmiyle, seyirci Harrison Ford'un hayat verdiği arkeolog ve kâşif Dr. Henry Walton namıdiğer Indiana Jones ile ilk kez tanışmış, daha bu ilk filmden Indiana Jones'un efsanevi bir seriye dönüşeceği belli olmuştu.


1984 yılındaki ikinci film Indiana Jones and the Temple of Doom ve sonrasında gelen iki filmle beraber bu efsane seri, dünya çapında, toplam $2 milyara yakın bir gişe hasılatına imza atmanın yanında serinin filmleri tüm zamanlar listelerinde kendilerine yer bulmuş oldu.

 

2008 yılındaki son filmden bugüne geçen uzun bir aranın ardından Steven Spielberg, Indiana Jones 5'in çekimlerine başlanacağının haberini verdi. Indiana Jones 5 için Lucasfilm ve Harrison Ford'la yeniden buluşacak olan Spielberg, 2019 yılının Nisan ayında, İngiltere'de, serinin 5. filminin çekimlerine başlayacaklarını duyurdu. Harrdison Ford'un ikonik rolüne yeniden döneceği filmin senaryosu serinin 4. filmi Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull Crusade'de de olduğu gibi David Koepp'in kaleminden çıkarken Lucasfilm'in artık bağlı olduğu Disney'in başındaki isim Bob Iger'a göre, Indiana Jones 5 serinin son filmi olmayacak. Efsanevi serinin yeni filmi için planan vizyon tarihi ise 10 Temmuz 2020.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.