Stephen King'in Kara Kule serisi diziye uyarlanıyor

8.093 Gösterim
9 Aralık 2022 12:39
Stephen King'in Kara Kule serisi diziye uyarlanıyor

The Haunting of Hill House, Doctor Sleep, Midnight Mass gibi yapımlara imza atan Mike Flanagan, Stephen King'in sevilen serisi Kara Kule'yi (The Dark Tower) diziye uyarlayacak.


Stephen King, Kara Kule (The Dark Tower) serisinde, yarattığı fantastik bir paralel evrendeki Orta Dünya'da, hayatta kalmış olan son silahşör Roland'ın dünyanın kötü gidişatını durdurmak için atıldığı maceraları anlatıyor. 

 

Geçen haftalarda Mike Flanagan ve yapım ortağı Trevor Macy'nin yeni bir genel anlaşma için Netflix'ten Amazon'a geçişlerine dair haberler yayınlanmıştı. Variety'nin haberine göre bu anlaşmanın sonucu neticelenmiş ve Mike Flanagan Kara Kule'nin diziye uyarlama haklarını aldığını bildirilmişti. 

 

Kara Kule'nin uzun süre beklenen beyazperde uyarlaması, 2017'de Nikolaj Arcel'in yönetmen koltuğunda oturduğu, Idris Elba ve Matthew McConaughey'nin başrollerinde yer aldığı filmle gerçekleşmiş fakat eleştirmenlerden büyük oranda geçer not alamayan film gişede de umduğunu bulamamıştı. Ancak Flanagan'ın uyarlamasının sadece bir dizi ile sınırlı kalmayacağı öğrenildi. Halihazırda pilot bölümünün senaryosunu yazdığını söyleyen Mike Flanagan, Kara Kule'nin beş sezonluk dizisinin ardından iki bağımsız uzun metraj da düşündüğünü belirtti. 

 

Kara Kule'nin kendisi için her zaman ulaşmak istediği bir "kutsal kase" olduğunu söyleyen Mike Flanagan, "Amazon ile anlaşmamızdan önce Kara Kule'nin haklarını aldık. Hakları alabilmemizin nedeni de Stephen King'e seri ile ne yapmak istediğimi çok ayrıntılı bir proje taslağı göndermem oldu ve bunun sonucunda bize hakları verdi." diyerek telifin alış sürecine dair açıklamada bulundu. 

 

Mike Flanagan geçtiğimiz dönemde Netflix'e  Gece Yarısı Ayini (Midnight Mass), The Haunting: Tepedeki Ev (The Haunting of Hill House) ve bu yıl The Midnight Club ile içerikler hazırlayarak izleyenler tarafından beğeni aldı. Flanagan'ın Oyun (Gerald's Game), Doktor Uyku (Doctor Sleep) gibi Stephen King uyarlamalarının gerek seyirci gerekse ünlü yazarın kendisi tarafından beğenilmesi nedeniyle Kara Kule için de olumlu bir seyir olabileceği düşünülüyor.

 

Henüz içeriğine dair detayların netleşmediği, oyuncu kadrosunun belirlenmediği dizinin Amazon Prime' da yayınlanacağı belli oldu. 

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.