Prometheus'un devam filmi Alien'a dönüşüyor...

27.065 Gösterim
17 Kasım 2015 13:00
Prometheus'un devam filmi Alien'a dönüşüyor...

20th Century Fox tarafından yapılan açıklamayla, Ridley Scott'un meşhur Yaratık serisinin başlangıcı niteliğinde yaptığı Prometheus'un devam filminin adı Alien: Covenant oldu.


Alien: Covenant direkt olarak ilki 1979'da gösterime giren Alien (Yaratık) serisiyle bağlantılı olacak. Her ne kadar yeni filme ait açıklanan kısa konu çok bir detay içermese de, kısaca, Prometheus'un sonunda Covenant adlı gemiyle kaçan David, uzak bir galakside varolan bir gezegene iner. Ancak, cennet olarak nitelendirdikleri bu gezegen aslında tehlikeli ve karanlık bir yerdir. Prometheus keşfinden kurtulan David, buradaki tek sentetik varlıktır.

Anlaşılacağı gibi daha önceki açıklamaların aksine David ile kurtulan Elizabeth Shaw'un (Noomi Rapace) adı sinopsiste yer almıyor ki en son onu David'in kafasını taşırken görmüştük. Dolayısıyla şu an Alien: Covenant'ta oynayacak tek belli isim David'i canlandıran Michael Fassbender gibi gözüküyor. Yapılan bazı açıklamalara göre, film sadece Yaratık serisine bağlanmakla kalmayıp, serinin ikonik karakteri Ripley ile de ilişkillendirilecek.  Ayrıca, yönetmen, Prometheus'ta tanıdığımız yaratıcıların da ne olduğunu öğreneceğimizi belirtti.

Filmin vizyon tarihi, 6 Ekim 2017 olarak düşünülüyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.