Mayıs ayında vizyona girecek yerli filmler

3.638 Gösterim
2 Mayıs 2019 11:18
Mayıs ayında vizyona girecek yerli filmler

Merakla beklenen Avengers: Endgame'in ülkemizde tüm zamanların en iyi açılış rekoruna imza attığı Nisan ayının ardından Mayıs ayında 12 yeni yerli filmin vizyonla buluşması planlanıyor.


03 Mayıs 2019

Özgür Bakar'ın yönetmenliğini üstlendiği Alem-i Cin 2, ilk filmde yaşananların akabinde yeniden vuku bulan paranormal olayları konu ediniyor.

Kadrosunda Ercan Kesal, Nilüfer Açıkalın ve Metin Belgin gibi isimlerin yer aldığı Eksi Bir, bedeninin yarısı felçli olan Şemsi ile yollarının kesiştiği zabıtların hikâyesini anlatıyor.

Semir Aslanyürek'in yönettiği Kaos, işledikleri günahların sonuçlarından kaçmaya çalışırken bir araya gelen Süleyman, Şeyh Abdullah ve Saffet'in hikâyesini anlatıyor.

10 Mayıs 2019

Yunus Şevik'in yönettiği Kulyas: Lanetin Bedeli, fotoğraf çekmek için gittikleri köyde, Kulyas cin kabilesinin vahşetiyle mücadele etmek durumunda kalan gençlerin hikâyesini anlatıyor.

38. İstanbul Film Festivali'nin Ulusal Yarışma bölümünde Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen Yuva, iki kardeşin toprağın altından çıkardıkları yeni bir yuvanın hikâyesini konu edinirken filmin yönetmenliğini Emre Yeksan üstleniyor.

17 Mayıs 2019

Melih Cevdet Anday'ın aynı isimli eserinden uyarlanan İçerdekiler, darbe döneminde gözaltına alınan ve siyasi şube başkomseri tarafından 185 gün sorgulanan bir öğretmenin psikolojik savaşını anlatırken filmin kadrosunda Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen ve Gizem Erman Soysaldı yer alıyor.

Emre Kıvılcım, Hasan Denizyaran ve Serenay Aktaş'ın başrollerinde yer aldığı Kim Daha Mutlu?, bir düğünü ve sonrasında gelişen olayları konu ediniyor.

24 Mayıs 2019

Cem Gelinoğlu ve Giray Altınok'un senaryosunu kaleme aldığı Aykut Enişte, ferdi olacağı bir ailenin özlemini çeken kimsesiz Aykut'un hikâyesini anlatıyor.

31 Mayıs 2019

Hasan Gökalp'in yönetmenliğini üstlendiği Astral Seyahat; Çiğdem, Ece ve Aslı isimli üç arkadaşın astral seyahatini anlatıyor.

İlk filmde çekingen ve çevresiyle ilişki kuramayan, sosyal medya paylaşımlarıyla hayatının nasıl değiştiğini seyirciye gösteren Enes Batur'un bu devam filminde yönetmen koltuğuna bu kez Doğa Can Anafarta oturuyor.

Osman Nail Doğan'ın yönettiği Güvercin Hırsızları, tek uğraşı güvercin yetiştirmek ve gerektiğinde başkalarının güvercinlerini çalmak olan genç Mahmut'un, tesadüf eseri sekiz yaşındaki İsmail'le tanıştıktan sonra farklı bir yöne evrilen hayatını anlatıyor.

Su Baloğlu ve Merve Bozcu yönetmenliğindeki Onun Filmi, on dört yönetmen kadının Türkiye sinemasında kadın sinemacı olmayı, kadın olmayı, çalışan kadın olmayı anlattıkları bir dünyanın hikâyesini konu ediniyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.