Luca Guadagnino, Call Me by Your Name'in devam filmi hakkında konuştu

5.059 Gösterim
24 Ocak 2018 12:30
Luca Guadagnino, Call Me by Your Name'in devam filmi hakkında konuştu

Suspiria'nın yeniden çevriminin prodüksiyon sonrası çalışmalarını sürdüren Luca Guadagnino, 2017 yılının övgü toplanyan filmlerinden Call Me by Your Name'in devamı hakkında fikirlerini belirtti.


Dün açıklanan Oscar adaylarında yönetmen kategorisinde yer alamasa da yönetmen Luca Guadagnino ve geçen yıl Sundance'ta prömiyerini gerçekleştiren filmi Call Me by Your Name, yıl sonu listelerinin birçoğunda kendilerine zirveden yer bulmuşlardı. André Aciman'ın aynı isimli romanından veteran sinemacı James Ivory tarafından senaryoya uyarlanan film, 80'lerin ilk yarısında Kuzey İtalya'da genç Elio ile birkaç aylığına yaşadıkları yere gelen babasının Amerikalı asistanı Oliver arasında filizlenen bağı konu ediniyordu. Filmin uluslararası festivalleri dolaştığı dönemde, Call Me by Your Name'in birden fazla devam filminin olabileceğinin müjdesini veren Guadagnino, verdiği yeni bir söyleşide olası ikinci filmle ilgili ipuçları vermekten de geri durmadı.

Collider'a verdiği söyleşide Elio ile Oliver'ın yaşadıkları tecrübeler ve maceraların birden çok filme temel oluşturabilecek bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Luca Guadagnino, ikinci film adına ise şunları belirtti:

 

Sanıyorum ki hikâyenin bir sonraki bölümü, Berlin Duvarı'nın yıkılışı ve Sovyetler Birliği'nin son demlerindeki o büyük değişimin hemen akabinde geçecek. Biz de insanların evlerini terk etmelerini ve dünyayı görmeye gitmelerini izleyeceğiz. Şimdilik belirtebileceklerim bunlar.

 

Filmin daha uzun bir versiyonunun da olduğunu belirten Guadagnino, kullanmadıkları görüntülerin bir kısmını ikinci filmde flashback olarak kullanabileceklerini de belirtti. Yönetmenin bu açıklamalarının yanı sıra filmin uyarlandığı romanın, Elio'nun bakış açısından anlatılan ve on yılları kapsayan bir dönemi içeren son kısımlarını da düşünürsek; Guadagnino'nun Elio ile Oliver'ın hikâyelerinden kendi Before serisini oluşturmaya çalıştığını söyleyebiliriz.

 

Bir süre boyunca Türkiye'de gösterime girmeyeceği belirtilen, Armie Hammer ve Timothée Chalamet'in başrollerinde yer aldığı yapımın, ödül sezonunda adı garanti olduktan sonra 23 Şubat'ta Türkiye'de vizyona gireceği açıklanmıştı.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.