Gerçekleşiyor: David Fincher, Brad Pitt'li World War Z 2'yi yönetecek

4.699 Gösterim
27 Nisan 2017 13:45
Gerçekleşiyor: David Fincher, Brad Pitt'li World War Z 2'yi yönetecek

Yapım süreci arapsaçına dönen World War Z 2 ile ilgili olumlu gelişmeler gerçekleşiyor. Gelen haberlere göre filmin yönetmen koltuğuna David Fincher oturacak.


World War Z, sıkıntılı prodüksiyon aşamasına rağmen dünya genelinde hatırı sayılır bir miktar olan $540 milyon hasılata ulaşmayı başarmıştı. Fakat devam filminin yapım süreci de iyi başlamamıştı. World War Z 2'yi yönetmesi planlanan J.A. Bayona, Jurassic World 2'yi yönetmek için projeden ayrılmış, yeni yönetmen arama çabaları sonuçsuz kalmıştı. Durum bu hâldeyken Variety, Brad Pitt'in filmi yönetmesi için David Fincher'la özel bir görüşme yaptığını duyurmuştu. Yeni gelen haberlere göre ünlü oyuncu bu görevi tamamlamışa benziyor.

Yine Variety'nin özel haberine göre, ünlü yönetmen David Fincher uzun süredir beklemede tutulan World War Z 2'nin kaptan koltuğuna geçecek. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Paramount ve Skydance'e yakın kaynaklar, yakın ilişkileri olan sütdyo ve yönetmenin anlaştığını belirtiyor. Bu anlaşmanın resmiyete dökülmesi hâlinde David Fincher 2014 yapımı Gone Girl'den sonra ilk filmini çekmiş olacak. Ayrıca Fincher ve PittSe7en, Fight Club, The Curious Case of Benjamin Button'dan sonra dördüncü kez birlikte çalışma şansına erişecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.