Denis Villeneuve'ün yöneteceği Dune filmlerinin başrolü için Timothée Chalamet ile görüşülüyor

2.654 Gösterim
17 Temmuz 2018 11:56
Denis Villeneuve'ün yöneteceği Dune filmlerinin başrolü için Timothée Chalamet ile görüşülüyor

Denis Villeneuve'ün Blade Runner 2049 sonrası hazırlıklarına başladığı Dune uyarlamasının başrolü için Timothée Chalamet ile görüşmeler sürüyor.


André Aciman'ın aynı isimli romanından uyarlanan Call Me by Your Name ile Oscar adaylığı kazanan ve bunun akabinde Hollywood'un hücum ettiği genç oyunculardan biri olan Timothée Chalamet, kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Hâlihazırda önümüzdeki dönemde seyirci karşısına çıkacak olan Woody Allen'ın A Rainy Day in New York ve Felix Van Groeningen'in Beautiful Boy filmlerinde yer alan, ilerleyen yıllarda Greta Gerwig'in Little WomenDavid Michôd'ın The King ve Call Me by Your Name'in devam filmi gibi yapımlarda boy gösterecek olan Chalamet, Deadline'ın haberine göre özgeçmişine Denis Villeneuve'ün yöneteceği Dune'u da eklemek üzere.

Blade Runner 2049 sonrası yeni projesi olarak Frank Herbert'in klasikleşen bilimkurgu serisi Dune'u yönetmeyi kabul eden, geçen aylarda projenin en az iki film olarak tasarlandığını belirten Denis Villeneuve ile ünlü senarist Eric Roth'u bir araya getirecek projenin başrolü için Timothée Chalamet ile son görüşmeler yapılıyor. Tahmin edildiği gibi anlaşma sağlanırsa genç oyuncu, David Lynch'in 1984 yılında yönettiği Dune uyarlamasında Kyle MacLachlan'ın hayat verdiği Paul Atreides karakterini canlandıracak.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.