Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet için gerçek bir Boeing 747 patlatılmış

4.554 Gösterim
27 Mayıs 2020 18:20
Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet için gerçek bir Boeing 747 patlatılmış

Christopher Nolan, verdiği bir mülakatta filmde yer alan patlama sahnesinde gerçek bir Boeing 747 kullandıklarını açıkladı.


Belirlenen vizyon tarihinde gösterime girip giremeyeceği merak ediledursun, Tenet geçen hafta yayınlanan yeni fragmanıyla daha da ilgi çekmeyi başardı. Fragmanın sonunda yer alan görkemli patlama sahnesi ise Christopher Nolan'ın Total Film'e verdiği mülakat sonrası daha çok konuşalacak gibi duruyor.

 

Fragmanda bir uçağın hangara benzeyen binalara çarpışını izlediğimiz sahneyle ilgili konuşan Nolan, bu patlama sahnesini minyatür olarak dizayn edilmiş özel setlerde çekip görsel efektlerle tamamlamayı düşündüğünü belirtiyor. Fakat film için lokasyon keşfi sırasında California'da ıskartaya çıkartılmış onlarca eski uçağın olduğu bir yeri gördükten sonra çekim için gerçek bir uçak kullanma fikrini ciddiye aldıklarını söyleyen Nolan, düzgün bir hesap yaptıklarında orijinal bir uçağı patlatmalarının minyatür ve görsel efekt kullanımından maddi anlamda da daha uygun olduğunu fark ettiklerinden bahsediyor. Alınan bu karar sonrası, fragmanda da gözüken sahnede gerçek bir Boeing 747 uçağı kullanılmış. GQ'ya konuşan filmin oyuncularından Robert Pattinson da, bu sahneyi başka bir filmde görme şansınızın çok nadir olduğu bir deneyim olarak nitelendiriyor.

 

Vizyon tarihi hâlâ 17 Temmuz 2020 olarak geçerliliğini koruyan Tenet'in geçen hafta yayınlanan ikinci fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Indiewire

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.