BlacKkKlansman ile Oscar adayı olan Spike Lee'nin yeni filmi, Netflix yapımı Da 5 Blood olacak

2.133 Gösterim
13 Şubat 2019 14:17
BlacKkKlansman ile Oscar adayı olan Spike Lee'nin yeni filmi, Netflix yapımı Da 5 Blood olacak

BlacKkKlansman ile Oscar adayı olan Spike Lee'nin yeni filmi, Netflix yapımı Da 5 Blood olurken filmin başrollerinden birine Chadwick Boseman'ın hayat vermesi bekleniyor.


Başrollerini John David Washington ve Adam Driver'ın paylaştığı BlacKkKlansman ile yılın en iyi yapımlarından birine imza atan usta sinemacı Spike Lee'nin başarısı yalnızca geniş kitlelerce izlenen bir filmle sınırlı kalmamış aynı zamanda 2019 Akademi Ödülleri adaylıklarında En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere 4 adaylıkla taçlandırılmıştı. BlacKkKlansman sonrasında yeni projesi için çalışmalara başlayan Lee, gelecek filmi Da 5 Bloods'ta bu kez Vietnam Savaşı'nda büyük yaralar alan gazilerin yitirdikleri masumiyetlerini bulmak için vahşi yaşama dönüşünü anlatacak.

 

1986 yapımlı She's Gotta Have It'in aynı adlı Netflix yapımı dizi uyarlamasından sonra Da 5 Bloods için de Netflix'le görüşmelerini sürdüren Lee, bu yeni filminin senaryosunu kariyerinin büyük çoğunluğunda beraber çalıştığı Kevin Willmott ile kaleme alıyor.

Da 5 Bloods'ın başrolleri için görüşmeler devam ederken ana karakterlerden birine Marvel Sinematik Evreni'nin adeta süper kahraman filmleri için yeni bir çağ başlatan filmi Black Panther'le kariyerinde yeni bir döneme geçiş yapan Chadwick Boseman hayat vermesi bekleniyor. Boseman'ın yanı sıra diğer başroller için görüşülen isimler arasında Delroy Rindo ve Jean Reno yer alırken BlacKkKlansman'ın Oscar kampanyasının tamamlanması akabinde Da 5 Bloods'ın çekimlerine önümüzdeki aylarda başlanması planlanıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.