Apple, Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio'yu bir araya getiren Killers of the Flower Moon'un haklarını aldı

2.422 Gösterim
28 Mayıs 2020 13:00
Apple, Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio'yu bir araya getiren Killers of the Flower Moon'un haklarını aldı

Apple, Martin Scorsese'nin yöneteceği, Leonardo DiCaprio'nun başrolünde yer alacağı Killers of the Flower Moon'un finansmanlığını üstlenmeye hazırlanıyor.


Martin Scorsese, ancak Netflix'in dahil olmasıyla gerçekleştirebildiği The Irishman sonrası $200 milyon bütçesi olması beklenen yeni filmi Killers of the Flower Moon için de benzer bir mücadele vermesi gerekti. Nisan ayı içerisinde Scorsese'nin filmi finanse etmesi için Apple ve Netflix ile görüştüğü ortaya çıkmıştı. Deadline'ın haberine göre bu görüşmeler nihayete erdi ve Apple filmin haklarını aldı.

 

Habere göre, projeye başından beri dahil olan fakat bütçenin yüksek bir miktar olmasından dolayı Scorsese'ye bir finansman bulması için çağrıda bulunan Paramount filmin dağıtımını üstlenmeye devam edecek fakat tüm kreatif kararlar projeyi finanse edecek olan Apple'da olacak. Kısacası Killers of the Flower Moon'u bundan sonra orijinal Apple yapımı olarak anabiliriz.

 

Oscar ödüllü Eric Roth'un senaryosunu yazdığı Killers of the Flower Moon, 1920'lerde Oklohama'da yaşadıkları bölgede petrol çıkmasıyla mensupları birer birer öldürülen Osage yerli kabilesini ve o dönem hâlâ iptidai hâlinde olan FBI'ın bu dava için sürdürdüğü soruşturmayı konu ediniyor. Martin Scorsese'nin yöneteceği filmin başrolünde sinemacıyla birçok kez birlikte çalışan Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro yer alacak.

 

Scorsese'nin filmini bünyesine dahil ederek kataloğunu genişleten Apple, geçtiğimiz günlerde Tom Hanks'li Greyhound'un haklarını yaklaşık $70 milyona alarak büyük isimlerin filmlerine gözünü diktiğini iyice belli etmişti.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.