2020 Sundance Film Festivali programı belli oldu

1.429 Gösterim
5 Aralık 2019 13:45
2020 Sundance Film Festivali programı belli oldu

23 Ocak - 02 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Sundance Film Festivali'nin programı belli oldu.


Sundance Film Festivali'nin programı netleşti. Toplamda 118 yapımın gösterileceği festivalde; Me and You and Everyone We Know ve The Future'dan sonra yeni filmi merakla beklenen sinemacı Miranda July'nin yönettiği Kajillionaire, geçen yıl Madeline's Madeline filmiyle adını duyuran Josephine Decker'ın yeni filmi Shirley, ünlü müzisyen Taylor Swift'i odağına alan belgesel Taylor Swift: Miss AmericanaAnthony Hopkins ve Olivia Colman'ın başrollerinde yer aldığı The Father, Ruben Östlund'un 2014 yapımlı filmi Force Majeure'ün başrollerinde Julia Louis-Dreyfus ve Will Ferrell'ın yer aldığı yeniden çevrimi Downhill, Mudbound ile çıkış yapan sinemacı Dee Rees'in yeni filmi The Last Thing He Wanted gibi yapımlar seçkide öne çıkıyor. Programın yarışma kategorilerine aşağıdan ualaşabilirsiniz.

ABD - Dram Filmleri

 

The 40-Year-Old Version (Radha Blank)

Blast Beat (Esteban Arango)

Charm City Kings (Angel Manuel Soto)

Dinner in America (Adam Rehmeier)

The Evening Hour (Braden King)

Farewell Amor (Ekwa Msangi)

Minari (Lee Isaac Chung)

Miss Juneteenth (Channing Godfrey Peoples)

Never Rarely Sometimes Always (Eliza Hittman)

Nine Days (Edson Oda)

Palm Springs (Max Barbakow)

Save Yourselves! (Alex Fischer, Eleanor Wilson)

Shirley (Josephine Decker)

Sylvie’s Love (Eugene Ashe)

Wander Darkly (Tara Miele)

Zola (Janicza Bravo)

 

ABD - Belgesel Filmleri

 

A Thousand Cuts (Ramona S. Diaz)

Be Water (Bao Nguyen)

Bloody Nose, Empty Pockets (Bill Ross, Turner Ross)

Boys State (Jesse Moss, Amanda McBaine)

David Crosby: Remember My Name

Code for Bias (Shalini Kantayya)

The Cost of Silence (Mark Manning)

Crip Camp (Nicole Newnham, Jim LeBrecht)

Dick Johnson Is Dead (Kirsten Johnson)

Feels Good Man (Arthur Jones)

The Fight (Elyse Steinberg, Josh Kriegman, Eli Despres)

Mucho Mucho Amor (Cristina Costantini, Kareem Tabsch)

Spaceship Earth (Matt Wolf)

Time (Garrett Bradley)

Us Kids (Kim A. Snyder)

Welcome to Chechnya (David France)

Whirlybird (Matt Yoka)

 

Dünya Sineması - Dram Filmleri

 

Charter (Amanda Kernell)

Cuties (Maïmouna Doucouré)

Exil (Visar Morina)

High Tide (Verónica Chen)

Jumbo (Zoé Wittock)

Luxor (Zeina Durra)

Possessor (Brandon Cronenberg)

Sin Señas Particulares (Fernanda Valadez)

Summer White - Blanco de Verano (Rodrigo Ruiz Patterson)

Surge (Aneil Karia)

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection (Lemohang Jeremiah Mosese)

Yalda, a Night for Forgiveness (Massoud Bakhshi)

 

Dünya Sineması - Belgesel Filmleri

 

Acasa, My Home (Radu Ciorniciuc)

The Earth Is Blue as an Orange (Iryna Tsilyk)

Epicentro (Hubert Sauper)

Influence (Diana Neille, Richard Poplak)

Into the Deep (Emma Sullivan)

The Mole Agent (Maite Alberdi)

Once Upon a Time in Venezuela (Anabel Rodríguez Ríos)

The Painter and the Thief (Benjamin Ree)

The Reason I Jump (Jerry Rothwell)

Saudi Runaway (Susanne Regina Meures)

Softie (Sam Soko)

The Truffle Hunters (Michael Dweck, Gregory Kershaw)

 

NEXT Seçkisi

 

Beast Beast (Danny Madden)

Black Bear (Lawrence Michael Levine)

I Carry You With Me (Heidi Ewing)

The Killing of Two Lovers (Robert Machoian)

La Leyenda Negra (Patricia Vidal Delgado)

The Mountains Are a Dream That Call to Me (Cedric Cheung-Lau)

Omniboat: A Fast Boat Fantasia

Some Kind of Heaven (Lance Oppenheim)

Spree (Eugene Kotlyarenko)

Summertime (Carlos Lopez Estrada)

 

Prömiyerler, Gece Yarısı bölümü gibi diğer kategorilerde yer alan filmlere buradan ulaşabilirsiniz.