2018 Yabancı Dilde En İyi Film Oscar aday adayları

12.948 Gösterim
13 Eylül 2017 16:32
2018 Yabancı Dilde En İyi Film Oscar aday adayları

90.'sı düzenlenecek olan Oscar Ödülleri törenine doğru birçok ülkenin Yabancı Dilde En İyi Film Oscar ödülü aday adayı yavaş yavaş belli olmaya başladı. 


90.'sı düzenlenecek olan Oscar ödülleri kapsamında bu sene de iddialı filmlerle karşı karşıyayız. Avusturya'nın aday gösterdiği Michael Haneke'nin Happy End'i, İsveç'in aday adayı Ruben Östlund'un The Square'i, Norveç'in aday adayı Joachim Trier'den ThelmaIldikó Enyedi yönetmenliğinde Macaristan'ın aday adayı On Body On Soul ve Fatih Akın yönetmenliğindeki Almanya'nın aday adayı In The Fade'i kategorinin şimdiden güçlü adaylarından... Türkiye'den ise Can Ulkay yönetmenliğinde Ayla filmi aday adayı olarak gösterildi.

 

Şu ana kadar belli olmuş 2018 Yabancı Dilde En İyi Film Oscar aday adaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • ALMANYA, In The Fade (Fatih Akın)
  • AVUSTURYA, Happy End (Michael Haneke)
  • AZERBEYCAN, Pomegranate Orchard (Ilgar Najaf)
  • BELÇİKA, Racer and the Jailbird (Michäel R. Roskam)
  • BOSNA HERSEK, Men Don’t Cry (Alena Drljevića)
  • DOMİNİK CUMHURİYETİ, Woodpeckers (José María Cabral)
  • ESTONYA, November (Rainer Sarnet)
  • FİLİSTİN, Wajib (Annemarie Jacir)
  • FİNLANDİYA, Tom of Finland (Dome Karukoski)
  • GÜNEY KORE, A Taxi Driver (Hoon Jang)
  • GÜRCİSTAN, Scary Mother (Ana Urushadze)
  • HIRVATİSTAN, Quit Staring at My Plate (Hana Jušić)
  • HOLLANDA, Layla M. (Mijke de Jong)
  • IRAK, The Dark Wind (Hussein Hassan Ali)
  • İRLANDA, Song of Granite (Pat Collins)
  • İSPANYA, Summer 1993 (Carlo Simón)
  • İSVEÇ, The Square (Ruben Östlund)
  • İSVİÇRE, The Divine Order (Petra Biondina Volpe)
  • JAPONYA, Her Love Boils Bathwater (Ryōta Nakano)
  • KOLOMBİYA, Pariente (Iván Gaona)
  • LETONYA, The Chronicles of Melanie (Viesturs Kairiss)
  • LİTVANYA, Frost (Sharunas Bartas)
  • LÜBNAN, The Insult (Ziad Doueiri)
  • LÜKSEMBURG, Barrage (Laura Schroeder)
  • MACARİSTAN, On Body and Soul (Ildikó Enyedi)
  • MISIR, Sheikh Jackson (Amr Salama)
  • NEPAL, White Sun (Deepak Rauniyar)
  • NORVEÇ, Thelma (Joachim Trier)
  • POLONYA, Spoor (Agnieszka Holland)
  • PORTEKİZ, Saint George (Marco Martins)
  • ROMANYA, The Fixer (Adrian Sitaru)
  • SIRBİSTAN, Requiem for Mrs. J (Bojan Vuletič)
  • ŞİLİ, Neruda A Fantastic Woman (Sebastián Lelio)
  • TAYLAND, By the Time It Gets Dark (Anocha Suwichakornpong)
  • TÜRKİYE, Ayla (Can Ulkay)
  • UKRAYNA, Black Level (Valentyn Vasyanovych)
  • VENEZUELA, El Inca (Ignacio Castillo Cottin)
  • YUNANİSTAN, Chevalier (Athina Rachel Tsangari)