Türk filmleri Uzak Doğu pazarına açılıyor

4.952 Gösterim
18 Mayıs 2018 15:00
Türk filmleri Uzak Doğu pazarına açılıyor

Match Point Entertainment, sürmekte olan Cannes Film Festivali marketinde Ekşi Elmalar, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman gibi yerli filmlerin Uzak Doğu'ya satışını gerçekleştirdi.


Cannes film pazarından yerli filmlerle ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Geçen hafta içerisinde Almanya'da yerli filmlerin dağıtımcılığını üstlenen AF-Media'nın Türk filmlerinin uluslararası pazarlara satışını gerçekleştirmek için harekete geçtiği bildirilmiştiVariety'nin Cannes Film Festivali marketinden bildirdiği haberine göre ise, yerli satış firması Match Point Entertainment, Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Ekşi Elmalar ve 25 Mayıs'ta ülkemizde gösterime girecek olan Hürkuş: Göklerdeki Kahraman gibi yapımlar başta olmak üzere toplam dört yerli filmin Uzak Doğu pazarına satışını gerçekleştirdi.

Kudret Sabancı'nın yönettiği Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Güney Koreli dağıtımcı Poong Kyung So Ri tarafından satın alınırken, Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği ve 1.237.921 seyirci tarafından izlenen Ekşi Elmalar, Çin'de dağıtımcılık yapan The Shenzhen 1973 Film Development Co. firması tarafından alındı. Can Feda hem Güney Kore hem de Japonya'dan alıcı bulurken, yerli animasyon Renkli Balık Yeni Dünyalar Kâşifi Güney Koreli bir firma tarafından alındı.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.