Tüm zamanların Perşembe açılış günü rekorları!

8.458 Gösterim
26 Nisan 2019 18:05
Tüm zamanların Perşembe açılış günü rekorları!

Türkiye'de ön satışlarda selefi Infinity War'u ikiye katlayan, 25 Nisan Perşembe günü itibarıyla gösterime giren Avengers: Endgame vesilesiyle açılışını Perşembe gününden yapan filmler arasında ilk gün rekorlarına imza atmış yapımlara göz atalım.


Avengers: Endgame beklendiği gibi rekorları da beraberinde getirdi. Dünya genelinde vizyona görkemli bir giriş yapan Endgame, Türkiye'de de ön satışlarda yaklaşık 190 bin civarı bilet sayısı elde etmesinin akabinde 25 Nisan Perşembe günü gösterime girdi. Yılın en merakla beklenen filmi unvanının hakkını gişede fazlasıyla veren film, vizyondaki ilk günü olan 25 Nisan Perşembe günü 352.089 seyirci tarafından izlendi ve tüm zamanların en iyi Perşembe açılış günü performansına imza attı.

 

Avengers: Endgame öncesi Perşembe açılış günü rekorunun sahibi ise Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik 5 filmiydi. Endgame'in rekoruyla birlikte ikinci sırada yer alan yapım, yaklaşık iki yıl önce gösterime girdiği ilk gün 243.564 seyirci tarafından izlenmişti.

 

Listede Recep İvedik 5'i yine iki yerli yapım takip ediyor. 2012 yılında gösterime giren Fetih 1453, gösterimdeki ilk günü olan Perşembe günü 242.412 seyirci tarafından izlenmişti. Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği Mucize ise 155.053 seyirciyle listenin dördüncü sırasında yer aldı.

 

Hızlı ve Öfkeli 8Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde gibi yabancı filmlerin de yer aldığı tüm zamanların Perşembe açılış günü rekorları listesinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Açılış günü hasılat rekorları için ise burayı ziyaret edebilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.