Box Office Türkiye: Avengers: Endgame ön satışta Infinity War'un iki katı bir rekora imza attı!

7.602 Gösterim
26 Nisan 2019 10:13
Box Office Türkiye: Avengers: Endgame ön satışta Infinity War'un iki katı bir rekora imza attı!

2019 yılının hiç kuşkusuz en merakla beklenen süper kahraman filmi Avengers: Endgame, ABD'de olduğu gibi ülkemizde de ön satış rekoruna imza attı.


Geçtiğimiz yıl bu zamanlar vizyonla buluşan Avengers: Infinity War'un ardından Marvel Sinematik Evreni'nde yeni bir dönemin kapısını aralayacak olan Avengers: Endgame; bir yıl gibi bir süredir seyircisi tarafından, adeta nefesler tutulmuş şekilde beklendi. Nisan ayının ilk günlerinde, vizyon tarihine 3 hafta kala, ABD'de Endgame biletleri ön siparişle satışa sunulmuş ve satışa çıkarıldığı ilk dakikalardan itibaren bir rekora imza atarak 6 saat içerisinde tükenmişti. Infinity War'un kırdığı rekorun üç kat fazlasını elde eden Endgame, geçtiğimiz Çarşamba gübü itibarıyla bir başka gişe rekortmeni olan Star Wars: The Force Awakens'ın da toplam ön satış miktarını geride bıraktığı duyuruldu.

 

Söz konusu 10 yıllık bir devri kapatacak olan Avengers: Endgame olduğunda ülkemizde de benzer bir durum söz konusu. Merakla beklenen film Box Office Türkiye'de de 190 binlik bir ön satışla yeni bir rekora imza atmanın yanı sıra 90 bin civarında bir ön satışa sahip Infinity War'un da iki katından fazla bir miktarla karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde Avengers: Endgame'in tek günlük rakamının açıklanması bekleniyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.