Steven Spielberg, DC filmi Blackhawk'ın yönetmenliğini üstlenecek

2.573 Gösterim
18 Nisan 2018 12:35
Steven Spielberg, DC filmi Blackhawk'ın yönetmenliğini üstlenecek

Süper kahraman film uyarlamaları dünyasına usta bir sinemacı daha katıldı. Yapılan açıklamaya göre Steven Spielberg, DC'nin Blackhawk uyarlamasının hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini üstlenecek.


Çizgi roman uyarlamaları ve süper kahraman filmlerinin sektördeki karşılığı büyüdükçe birçok önemli yönetmen de kendini bu genişleyen evrenlerin içerisinde buluyor. Bu kervana katılan son isim ise Steven Spielberg oldu.

 

Son olarak çektiği Ready Player One ile kendi filmografisi içerisinde son on yılın en çok hasılat getiren filmine (film şu anda global olarak $476 milyon elde etmiş durumda) imza atan Spielberg, Blackhawk çizgi roman serisinden uyarlanacak yapımla DC evrenine dahil olacak. Ready Player One'da olduğu gibi Warner Bros. ile çalışacak olan Spielberg, filmin yönetmenliğinin yanı sıra yapımcılığını da üstlenecek. Filmin senaryosunu kaleme alacak isimse Spielberg'le daha önce Jurassic Park ve Dünyalar Savaşı (War of the Worlds) gibi filmlerde birlikte çalışan David Koepp.

 

Steven Spielberg hâlihazırda Indiana Jones serisinin beşinci filmiyle meşgul. Ayrıca ünlü sinemacı Indiana Jones'un akabinde West Side Story filmini çekeceğinden bahsetmişti. Dolayısıyla Blackhawk'ın çekimlerine başlanması birkaç seneyi bulacak gibi duruyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.