Rosamund Pike, Marjane Satrapi yönetmenliğindeki Radioactive'de Marie Curie'ye hayat verecek

3.019 Gösterim
21 Şubat 2018 11:25
Rosamund Pike, Marjane Satrapi yönetmenliğindeki Radioactive'de Marie Curie'ye hayat verecek

Rosamund Pike, Marjane Satrapi'nin yönetmenliğini üstlendiği Radioactive'de Marie Curie'ye hayat verecek.


Lauren Redniss'in RadioactiveMarie & Pierre CurieA Tale of Love and Fallout adlı grafik romanından Persepolis'le Oscar adaylığına layık görülen yönetmen Marjane Satrapi'nin beyaz perdeye uyarlayacağı Radioactive'de iki Nobel ödülü sahibi bilim insanı Marie Curie'ye Rosamund Pike hayat verecek.

 

Amazon Studios, bu proje için StudioCanal ile ortaklık kurarken; anlaşma kapsamında StudioCanal'ın önceden sattığı ve Fransa, Almanya, Avustralya/Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık gibi şirketin doğrudan dağıtım işlemi gerçekleştirdiği bölgeler dışında, ABD ve birçok uluslararası hakların sahibi Amazon olacak. Budapeşte'de çekimlerine başlanan Radioactive'in yapımcılığını Les Misérables ve Atonement ile yakından tanıdığımız başarılı isim Tim Bevan, Eric Fellner ve Paul Webster üstlenirken filmin senaryosu Jack Thorne'un kaleminden çıkıyor. 

 

Marie ve Pierre Curie çiftinin bilimsel olduğu kadar romantik tutkularına da yer verecek olan Radioactive, Curie ikilisinin 20. yüzyılı nasıl dönüştürdüğüne yakın bir markajdan bakma olanağı tanıyacak. Marjane Satrapi ise kendi sözleriyle filmi şöyle anlattı: 

 

Radioactive, bu fevkalade kadın hakkındaki bir biyografiden çok daha fazlası. Radyoaktifliğin keşfedildiği günden bu yana olan öyküsünü, Curie çiftinin keşfe olan hümanist yaklaşımını, bazılarının kendi kullanımıyla ilgili olan kinizmini ve böylesi bir keşfin dünyamıza olan etkisini anlatıyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.