Oscar adayı The Breadwinner'dan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı

3.761 Gösterim
6 Şubat 2018 14:08
Oscar adayı The Breadwinner'dan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı

Oscar adayı The Breadwinner (Pervane)'dan Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.


2009 yapımlı animasyon filmi The Secret of Kells ile tanıdığımız Nora Twomey'nin yönetmen koltuğuna oturduğu, Angelina Jolie'nin ise yapımcılığını üstlendiği The Breadwinner (Pervane), Afganistanlı küçük bir kız olan Parvana'nın Taliban'ın katı kuralları içerisinde verdiği mücadeleyi gözler önüne seriyor. 90. Oscar Ödülleri'nde En İyi Animasyon dalında aday gösterilen The Breadwinner'ın konusu şu şekilde: 

 

11 yaşındaki Parvana ailesiyle birlikte Afganistan Kabil’de savaştan zarar görmüş küçük bir apartman dairesinde yaşamaktadır. Parvana Taliban’ın sıkı kuralları altında, babasının para kazanmak için pazar yerinde insanların mektuplarını yazdığı ve okuduğu hikâyeleri dinleyerek büyür. Bir gün babası tutuklanır ve Parvana’nın hayatı sonsuza dek değişir. Kadınların erkekler olmadan evlerinden çıkmalarına izin verilmediği bu zamanda ailesinde para kazanacak ve yiyecek alışverişi yapacak hiç kimse kalmaz. Parvana ailesine yardım edebilmek için saçlarını kestirmeye ve erkek kılığına bürünmeye karar verir. Başörtüsü olmadığı için zaten tehlike altında olan Parvana babasını kurtarmanın yolunu bulmayı kafasına koymuştur. Pervane filmi kadınların baskı karşısında güçlenmelerini ve hayallerini anlatan, Afganistan’ın tarihini ve güzelliğini görebileceğimiz bir hikâyeyi anlatıyor.

Oscar adaylığının yanı sıra 75. Altın Küre Ödülleri'nde de adaylığa layık görülen ve birçok festivalden ödülle dönen The Breadwinner'ın 2018 yılı içerisinde ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor. Filmden yayınlanan Türkçe altyazılı fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.