Mubi, Lars von Trier dizisi The Kingdom Exodus’ın yayın haklarını satın aldı

4.134 Gösterim
28 Temmuz 2022 11:30
Mubi, Lars von Trier dizisi The Kingdom Exodus’ın yayın haklarını satın aldı

MUBI, Lars von Trier'in 25 yıllık aradan sonra 3. sezonuyla ekranlara dönecek olan kült dizisi The Kingdom'ın Kuzey Amerika, İngiltere, İrlanda, Latin Amerika, Türkiye ve Hindistan'daki haklarını satın aldı. The Kingdom, MUBI'nin yayınladığı ilk dizi olacak.


Lars von Trier'in yönetmenliğini yaptığı, orijinal adı Riget olan ve Danimarka’nın en teknolojik hastanesinde yaşanan açıklanamayacak olayları konu alan The Kingdom dizisinin finalini yapacak olan The Kingdom Exodus (Krallık Çıkış) adındaki üçüncü sezonun Kuzey Amerika, İngiltere, İrlanda, Latin Amerika, Türkiye ve Hindistan'daki yayın ve dağıtım hakları MUBI tarafından satın alındı. 31 Ağustos'ta başlayacak olan Venedik Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapacak dizi, sonbaharda MUBI'de izleyiciyle buluşacak.

Final sezonu beş bölümden oluşacak ve bölümler haftalık olarak ekranlara gelecek. İlk kez bir dizinin yayınını üstlenen MUBI, 25 yıl aradan sonra gelecek olan üçüncü sezonun öncesinde, 1994 ve 1997 yıllarında yayınlanan dörder bölümlük ilk iki sezonun restore edilmiş hâllerini de ekranlarına taşıyacak.

 

Lars von Trier’in orijinal seride olduğu gibi Niels Vørsel ile birlikte yazdığı üçüncü sezon; orijinal dizi The Kingdom'dan etkilenen ve hastaneyi kurtarmak için dizinin çözülmemiş sorularına umutsuzca cevap arayan Karen adlı bir uyurgezerin hikâyesini anlatacak. Bodil Jørgensen, Karen karakterine hayat verirken kadroda Mikael Persbrandt, Lars Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Tuva Novotny, Nicolas Bros gibi isimler yer alacak ve Alexander Skarsgård ile David Dencik konuk oyuncu olarak boy gösterecek.

Kaynak: Deadline

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.