Matrix serisi yeniden çekiliyor

37.383 Gösterim
15 Mart 2017 11:00
Matrix serisi yeniden çekiliyor

Yeniden çevrimlerin, spin-offların, genişletilmiş evrenlerin hüküm sürdüğü günümüzde, bu eğilimden nasibini alan serilerden biri de The Matrix olacak.


The Hollywood Reporter'ın özel haberine göre Matrix serisinin yeniden ele alınması için ilk adımlar atıldı. X2, X-Men: The Last Stand, Avengers gibi filmlerin senaryosunda imzası olan isimlerden Zak Penn'in, yeni Matrix filminin senaryosunu yazacağı gelen bilgiler arasında. Peki, sinema tarihinin en özgün işlerinden biri olan The Matrix'e imza atmış olan Wachowski Kardeşler bu projeye dâhil olacak mı? Bu çok mümkün gözükmüyor.

Yeni projenin Matrix evreninin neresinde yer alacağı da henüz net değil. The Matrix'in yeniden çevrimi veyahut orijinal seriden tanıdığımız Neo, Trinity ve Morpheus gibi karakterlerin geri dönebileceği yeni bir film fikri hâlâ masada olsa da, özel haberde belirtildiği gibi Disney'in Marvel ve Star Wars filmlerinde yaptığı genişletilmiş evren metodu The Matrix'e uyarlanabilir. Bu bağlamda stüdyonun genç Morpheus'un hikâyesi benzeri bir filmle seyircinin karşısına çıkabileceği değinilenler arasında.

 

Wachowski Kardeşlerin şu an için dâhil olmadığı ve olmalarının da zor gözüktüğü yeni projeyle ilgili, oyuncu kadrosu adına konuşulan ilk isimlerden biri ise Michael B. Jordan. Projenin daha ilk aşamalarında olduğunu, yeni gelişmeler için bir süre beklememiz gerektiğini belirtelim. İlerleyen aylarda projenin detayları netlik kazanacaktır.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.