Logan'ın yönetmeni James Mangold, Boba Fett'i odağına alan yeni Star Wars filmini yazıp yönetecek

2.323 Gösterim
25 Mayıs 2018 11:35
Logan'ın yönetmeni James Mangold, Boba Fett'i odağına alan yeni Star Wars filmini yazıp yönetecek

Uzun bir süredir konuşulan Boba Fett filmi nihayet gerçek oluyor. Hazırlıkları başlayan projenin yönetmenliğini son olarak Logan'ı yöneten James Mangold üstlenecek.


LucasFilm ve Disney'in Star Wars evreninde yer alan ikinci solo filmi Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi bugün itibarıyla gösterime girdi. Rogue One ile imparatorluğa karşı filizlenen isyanın gizli kahramanlarının hikâyeleri anlatılırken, Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi filmiyle Star Wars evreninin sevilen karakterlerinden Han Solo'nun gençlik yıllarına gidiliyor. Sevilen karakterlerinin odağına alındığı solo filmlerle büyümeye devam edecek olan Star Wars evreninde hayranların en çok filmini görmek istediği karakterlerden biri de Boba Fett'ti. THR'ın haberine göre uzun bir süredir üzerine konuşulan proje hayata geçiriliyor.

 

Habere göre, 1980 yapımı Empire Strikes Back'te evrene giriş yapan ödül avcısı/paralı asker Boba Fett'in hikâyesinin ele alınacağı filmi; Walk the Line, 3:10 to Yuma ve Logan gibi filmlerin arkasındaki isim olan James Mangold yazıp yönetecek. Logan'ın ve diğer birçok X-Men filminin yapımcılığını üstlenen, halihazırda çalışmaları süren son X-Men filmi Dark Phoenix'in yönetmenliğini üstlenen Simon Kinberg'in de projeye dahil olacağı belirtiliyor.

 

Boba Fett dışında Star Wars evreni için konuşulan diğer karakter filmleri ise Obi-Wan Kenobi ve Lando Calrissian üzerine olan projeler... Geçen yıl içerisinde Obi-Wan Kenobi filminin projelendirme çalışmasına başlandığı ve yönetmenliği için Stephen Daldry'nin düşünüldüğü konuşulmuştu. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi'nde Donald Glover'ın canlandırdığı Lando Calrissian üzerine bir film ise şu an için sadece bir olasılık olarak duruyor.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.