J.R.R. Tolkien'in Orta Dünya'nın temellerini attığı yılları anlatan Tolkien'den fragman yayınlandı

4.140 Gösterim
13 Şubat 2019 12:18
J.R.R. Tolkien'in Orta Dünya'nın temellerini attığı yılları anlatan Tolkien'den fragman yayınlandı

Nicholas Hoult'un, kurduğu Orta Dünya evreniyle fantastik edebiyatı en büyük figürlerinden olan J.R.R. Tolkien'in gençlik yıllarına hayat verdiği biyografik film Tolkien'den fragman yayınlandı.


J.R.R. Tolkien'in Orta Dünya evreni içerisinde anlattığı serüvenler ve hikâyeler, yayınlandıkları dönemde fantastik edebiyat türü içerisinde nasıl bir etki yarattıysa, Peter Jackson'ın milenyumun hemen akabinde gösterime giren The Lord of the Rings üçlemesi de sinemada benzer bir etkiyi yarattı. Orta Dünya'nın sinemasal tasvirine olan ilgiyi beslemeye devam eden Jackson, sonradan Hobbit'i de bir üçleme olarak çekti. Şu anda Amazon'da The Lord of the Rings'in dizisinin ise hazırlıkları sürmekte. Orta Dünya hikâyeleri hâlâ izleyicide bir karşılık bulurken, bu görkemli evrenin arkasındaki ismin de hikâyesinin beyazperdeye gelmesi kaçınılmaz olmuştu.

 

Dome Karukoski'nin yönettiği, başrolünde Nicholas Hoult'un yer aldığı Tolkien, ünlü yazarın gençlik yıllarında yaşadığı tecrübelerin, Orta Dünya'nın şekillenmesinde nasıl bir etkileri olduğunu gözler önüne seriyor. Hoult'a Lily Collins'in eşlik ettiği film, Birleşik Krallık'ta 3 Mayıs'ta, ABD'de ise 10 Mayıs'ta gösterime girecek.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.