Cineworld, salonlarını global olarak temmuz ayında açmayı planlıyor

1.969 Gösterim
28 Mayıs 2020 17:08
Cineworld, salonlarını global olarak temmuz ayında açmayı planlıyor

Dünyanın en büyük ikinci sinema zinciri konumundaki Cineworld, salonlarını global olarak temmuz ayında açmayı planlıyor.


ABD başta olmak üzere Birleşik Krallık, İrlanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti gibi toplam 10 ülkede, 787 farklı lokasyonda ve 9500'ün üzerinde perdeyle hizmet veren dünyanın en büyük ikinci sinema salonu zinciri Cineworld, temmuz ayıyla birlikte global olarak tüm sinemalarında faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

 

Temmuz ayıyla birlikte hizmet verdikleri tüm ülkelerde salgın sebebiyle salonlara getirilen yasağın kalkmış olacağını düşündüklerini belirten Cineworld yönetimi, gerek çalışanları gerek seyirciler için tedbir ve güvenliği elden bırakmadan keyifli bir sinema deneyimi sunmaya hazır olduklarının altını çiziyorlar.

 

Cineworld'ün bu açıklamasıyla, hâlâ akıbeti büyük merak konusu olan Tenet'in planlanan vizyon tarihi 17 Temmuz'da gösterime girme ihtimaline bir artı daha eklenmiş oldu. Zira Warner Bros.'un Tenet'i vizyona sokmak için dünya genelindeki toplam sinemaların en azından %80'inin açık olması şartını aradığı konuşuluyor.

 

Kaynak: Variety

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.