Bryan Singer, Bohemian Rhapsody'nin yönetmenliğinden kovuldu

3.103 Gösterim
5 Aralık 2017 14:30
Bryan Singer, Bohemian Rhapsody'nin yönetmenliğinden kovuldu

20th Century Fox, Queen'in hikâyesini beyaz perdeye taşıyacak olan Bohemian Rhapsody'nin yönetmeni Bryan Singer'ın projeden kovulduğunu bildirdi.


THR'ın özel haberine göre Bryan Singer, başrol Rami Malek ile olan derin anlaşmazlıkları ve belli aralıklarla prodüksiyonu ihmal etme gibi sebeplerle Bohemian Rhapsody'nin yönetmenliğinden kovuldu.

 

1 Aralık'ta filmin yapımcıları, Singer'ın "umulmadık bir şekilde ortadan kaybolması" sonucu prodüksiyonu bir süre ertelediklerini açıklamışlardı. Fox temsilcilerinin bugün yaptığı açıklamayla Singer'ın filmin yönetmenliğinden uzaklaştırıldığı ortaya çıkmış oldu.

 

Singer kovulma kararından sonra sette profesyonellik dışı bir tutumda bulunduğunu reddederek Fox'un, ağır bir şekilde hasta olan ebeveynini ziyaret etmesine izin vermediğini iddia etmişti. Bryan Singer'ın Şükran Günü tatilinden sonra sete gelmediği bildirilmişti.

 

Set ekibinde çalışanların açıklamalarına göre, Bryan Singer prodüksiyonun başından beri belli aralıklarla sete gelmiyordu. İddialara göre Singer'ın gelmediği günlerde yönetmen koltuğuna filmin görüntü yönetmeni Thomas Newton Sigel oturuyordu. Bir başka iddia ise Singer'ın sette iş ahlakına uymayan tavırları olduğu yönünde. Yönetmenin başrol Rami Malek'le sürekli tartıştığı, son olarak olayı Malek'e eşya fırlatmaya kadar götürdüğü belirtildi. Benzer bir şekilde filmin oyuncularından Tom Hollander'ın da, Singer'ın setteki tavırları yüzünden filmden ayrılma kararı verdiği fakat yapımcılar tarafından geri dönmesi yönünde ikna edildiği belirtiliyor.

 

Toplamda sadece iki haftaya yakın çekimleri kalan filmin yeni yönetmeninin kısa bir sürede açıklanması bekleniyor. Bohemian Rhapsody'nin şu an için planlanan vizyon tarihi ise 28 Aralık 2018.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.