Box Office Türkiye: Avengers: Infinity War, yabancı filmler arasında en iyi açılış yapan ikinci film oldu!

10.875 Gösterim
30 Nisan 2018 18:00
Box Office Türkiye: Avengers: Infinity War, yabancı filmler arasında en iyi açılış yapan ikinci film oldu!

Cuma günü bazında en iyi ilk gün açılışına imza atan yabancı film olan Avengers: Infinity War, üç günde 683.075 seyirci tarafından izlenerek Türkiye'de en iyi açılışı gerçekleştiren süper kahraman filmi oldu.


Dünya genelinde büyük bir rüzgarı arkasına alan Infinity War, Türkiye'de 683.075 seyirciyle yabancı filmler arasında tüm zamanların en iyi ikinci açılış performansına imza attı. Gösterimdeki ilk iki gününde yaklaşık 500 bin seyirci tarafından izlenen film, pazar günü biraz yavaşlayarak yabancı filmler seyirci rekorunu da elinde bulunduran Hızlı ve Öfkeli 7'nin gerisinde kaldı.

 

Görkemli bir açılış gerçekleştiren Avengers: Infinity War, ilerleyen haftalarda 1.462.002 seyirciyle Türkiye'de en çok izlenen süper kahraman filmi unvanını şimdilik elinde bulunduran Batman v Superman: Adaletin Şafağı'nı geride bırakacak gibi duruyor. En çok izlenen yabancı filmler listesinde ilk ona kuvvetle muhtemel girecek olan Infinity War'un nihai sırasının ne olacağını ise özellikle önümüzdeki hafta sonu elde edeceği seyirci miktarı belli edecek.

Sinemaya giden her on seyirciden yedisinin Infinity War'u tercih ettiği hafta sonunda ilk beşin geri kalanını ise yerli filmler oluşturdu. Vizyondaki ikinci hafta sonunu geride bırakan Cici Babam 57.792 seyirciyle Box Office Türkiye'de ikinci sırada yer alırken, 57.288 seyirci tarafından izlenen Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık haftayı üçüncü sırada kapattı. Dokuzuncu hafta sonunu da ilk beşte tamamlamayı başaran Ailecek Şaşkınız dördüncü sırada yer alırken, BKM yapımı Bizim Köyün Şarkısı nisan ayının son hafta sonunda beşinci sırada bulunan film oldu.

27 - 29 Nisan 2018 "Hafta Sonu Box Office Türkiye" detaylı sıralamasını görmek için tıklayınız.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.