Wong Kar-Wai'nin yeni filmi Blossoms, In the Mood for Love ile başlayan üçlemenin son filmi olacak

3.049 Gösterim
20 Mart 2019 10:56
Wong Kar-Wai'nin yeni filmi Blossoms, In the Mood for Love ile başlayan üçlemenin son filmi olacak

Usta sinemacı Wong Kar-Wai'nin yeni filmi Blossoms, 2000 yılında In the Mood for Love ile başlayan ve 2004'te 2046'yla devam eden üçlemenin son parçası olacak.


En son 2013 yapımlı The Grandmaster'la seyircisinin karşısına çıkan usta sinemacı Wong Kar-Wai, sıradan Şangay halkının günlük yaşamını iki farklı dönem üzerinden resmedeceği yeni filmi Blossoms ile 2000 yılında In the Mood for Love ile başlayan üçlemeyi tamamlayacak. Jin Yucheng'in aynı adlı ödüllü romanından uyarlacağı filmde, 1960'ların ortasından başlayıp 70'lerden Kültür Devrimi'nin sonu olan süreci ve 1980'lerden 21. yüzyılın başına kadar olan dönemde Şangay halkını yakın markaja alırken filmin kadrosunda Somewhere Only We Know filmiyle yakından tanıdığımız Kris Wu'nun yer alacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

 

In the Mood for Love ile başlayıp 2004 yılında 2046'yla devam eden üçlemenin son halkası olacak olan Blossoms için usta sinemacı şu sözleri dile getiriyor: "Hong Kong'da geçen çok fazla film yaptım ancak ben Şangaylıyım ve bugüne kadar hiçbir bir filmim Şangay'da geçmedi. O yüzden bir de bunu denemek istiyorum." 2015 yılında senaryosuna başladığı ve bu yıl nihayet bitirdiği yeni filminin çekimlerine bu yıl ya da en geç 2020'nin ilk günlerinde başlanmasını planladığını da belirtti.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.