Vizyonda bu hafta: 7 yeni film gösterimde!

4.130 Gösterim
2 Şubat 2018 12:00
Vizyonda bu hafta: 7 yeni film gösterimde!

Şubat ayının ilk hafta sonunda ikisi yerli, beşi yabancı olmak üzere toplam yedi yeni film seyirciyle buluşuyor.


Melisa Üneri'nin çektiği Babasının Kızı; yönetmenin, Finlandiya'da yaşayan şen şakrak fakat manipülatif babasıyla ilişkisini ve babasına bir başkaldırı olarak Türkiye'ye taşınmasını anlatıyor.

Serra Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği, İtalyan yapımı Perfetti sconosciuti'nin yeniden çevrimi olan Cebimdeki Yabancı, yemek için bir araya gelen yedi yakın arkadaşın, başlattıkları bir oyun sonrası arapsaçına dönen ilişkilerini konu ediniyor.

Tuncer Gürbüz'ün yönettiği Cin Çeşmesi, Raziye ve Kanber adlı iki kardeşin yaşadıkları sonrası lanetlenen köyün hikâyesini anlatıyor.

Gary Oldman'ın başrolünde yer aldığı Darkest Hour, Winston Churchill'in başbakan olduktan kısa bir süre sonra karşılaştığı sorunlarla mücadelesini anlatıyor. Oldman'ın şimdiden favori olarak gösterildiği En İyi Erkek Oyuncu Oscarı da dahil olmak üzere film toplamda altı Oscar adaylığı kazandı.

Lebanon filmiyle uluslararası düzeyde tanınırlık kazanan Samuel Maoz'un ikinci filmi Foxtrot, askerde olan Jonathan ile onun akıbetiyle ilgili endişe duyan ailesinin hikâyesini anlatıyor.

Fatih Akın'ın Altın Küre Ödüllü filmi Paramparça, eşi Nuri ve çocuğu Rocco'yu bir patlamada kaybeden Katja'nın bireysel adalet arayışını anlatıyor. Filmdeki performansıyla övgüler toplayan Diane Kruger, Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne uzanmıştı.

In Bruges ve Seven Psychopaths filmleriyle tanınan Martin McDonagh'ın üçüncü uzun metraj filmi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, kızını öldüren suçlunun yakalanamaması sonucu yerel kolluk kuvvetlerine adeta bireysel bir savaş açan Mildred Hayes'in hikâyesini anlatıyor. 2018 Oscar Ödülleri'nin favorilerinden biri olan film, toplamda yedi Oscar adaylığına birden uzandı.

Sitemiz uygulama işlevleri için cookie (çerez) kullanıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.